Eesti toetab koroonaviiruse leviku tõkestamist ja tagajärgede leevendamist 25 000 euroga

Merly Raudla
Copy
Koroonaviiruse levikut aitab takistada näomask.
Koroonaviiruse levikut aitab takistada näomask. Foto: Madis Veltman

Eesti välisministeerium on otsustanud vastata Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni (IFRC) üleskutsele toetada koroonaviirusest ohustatud piirkondi, aidata kaasa nakkuse leviku tõkestamisele ning abistada viiruse tõttu kannatanud kogukondi. Selleks on Eesti eraldanud IFRC-le 25 000 eurot.

"Eesti välisministeerium soovib solidaarselt anda oma panuse, et aidata kaasa rahvusvahelise tervisekriisi lahendamisse, milleks Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on koroonaviiruse nimetanud," ütles välisminister Urmas Reinsalu. 

Koroonaviirus on levinud 28 riiki, sealhulgas kaheksasse Euroopa Liidu riiki: Soome, Saksamaale, Ühendkuningriiki, Belgiasse, Hispaaniasse, Rootsi, Prantsusmaale ja Itaaliasse. Nakatunute arv on kasvanud 34 500 inimeseni, hukkunuid on 722, kriitilises seisus on 13 protsenti nakatunutest. Haigusest on tervenenud 776 patsienti.

Koroonaviiruse leviku, sellest tingitud kiiresti muutuva olukorra ning liikumis- ja majutusvõimaluste järsu vähenemise tõttu soovitab välisministeerium vältida Hiinasse reisimist. Täielikult soovitatakse vältida reisimist Hubei provintsi. Hiinas viibivatel Eesti kodanikel soovitatakse kaaluda riigis edasi viibimise otstarbekust. 

Välisministeerium palub Hiinasse sõitjatel oma reis välisministeeriumi lehel reisitargalt.vm.ee kindlasti registreerida, et saaks vajadusel edastada ohuteavitusi ja juhiseid edasiseks tegutsemiseks. 

Rahvusvaheline Punane Rist ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsioon on erapooletu ja sõltumatu humanitaarabi organisatsioon. Abi jõudmise vajajateni tagab föderatsioon oma kohalike seltside kaudu.

Tagasi üles