Väike-Maarja valla vägimees näitas Pariisis musklirammu

Ants Einsalu (rohelises) tegi Pariisis sisesõudmise MM-il puhta töö: kahel distantsil starti tulnud rammumees võttis oma vanusearvestuses kaks kulda.

FOTO: Igor Meijer/Fisa

Ants Einsalu näitas sisesõudmise aasta tippüritusel Prantsusmaal Pariisis koha kätte konkurentidele nii Euroopast kui ka Ameerikast ja krooniti kahekordseks maailmameistriks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kodukandis sisesõudmise aastate eest au sisse tõstnud väikemaarjalast Einsalut saatis MM-il edu mõlemal ette võetud distantsil. Reedel edestas septembris 60. eluaasta künnise ületanud rammumees tiitlivõistlustel 60–64-aastaste veteranide arvestuses kõiki vastaseid 500 meetri distantsil. Päev hiljem tegi ta konkurentidele säru neli korda pikemal võistlusmaal.

Esimesel puhul jäid meie mehe selja taha rohkem kui veerandsada konkurenti. Hõbe läks esikohamõtetega kohale tulnud USA ja pronks Prantsusmaa esindajale. Ameeriklast edestas Ants Einsalu 0,5 ja prantslast 0,6 sekundiga. “Sprint on [ergomeetri sõudmises] ikka jõuala. Vastupidavust on muidugi samuti vaja. Seal oli minust hulga suuremaid vendi, kes rabelesid kõvasti,” rääkis ta.

Tagasi üles