Kas tead mõnda silmapaistvat noort eestlast?

Programmi "Silmapaistev noor eestlane" logo.

FOTO: Toyp Estonia

Veel 10 päeva on avatud programmi "Silmapaistev noor eestlane" kandidaatide esitamine. 2019. aastal sai Eesti üks laureaatidest, Kaspar Korjus, üheks maailma silmapaistvamaks nooreks.

Programmi "Silmapaistev noor eestlane" (ülemaailmselt tuntud kui Ten Outstanding Young Persons ehk TOYP) raames tunnustatakse 18–40 aasta vanuseid noori inimesi, kes on paistnud silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning seeläbi algatanud positiivseid muutusi.

Laureaate valitakse kümnes kategoorias: äri, majandus, ettevõtlus; poliitika, seadusloome, valitsus; akadeemiline tegevus; kultuur; eetika, religioon; lapsed, rahu, inimõigused; ühiskondlik tegevus; teadus, tehnoloogia; isiklik täiustumine; meditsiin.

Tunnustamine tõstab au sisse sotsiaalselt vastutustundlikke liidreid, kes motiveerivad oma tegevusega teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ning ühiskondliku vastutustundlikkuse poole. Programmi esitatud laureaatide lood on tulvil avastamisrõõmu, otsustavust ja leidlikkust. Need on inimesed, kes inspireerivad meid, saamaks oma valdkonnas tugevateks liidriteks, et luua paremat ühiskonda. 

Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud kui ka ühendused ja organisatsioonid. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 21. veebruariks veebilehel www.jci.ee/TOYP 

Eestlaste hulgast on TOYP-i maailmaauhinna saanud 1993. aastal Mart Laar tolleaegse noorima peaministrina Euroopas (kategoorias poliitika, seadusloome, valitsus), 2007. aastal Tarvi Martens e-valimiste süsteemi loojana (kategoorias teadus ja tehnoloogia) ja 2019. aastal Kaspar Korjus e-residentsuse endine juht (kategoorias äri, majandus ja ettevõtlus).

Tunnustamist veab eest Eesti Ettevõtlike Noorte Koda ehk JCI Estonia. 

Tagasi üles