E, 29.05.2023

Maanteeamet sõlmis Rannapungerja maantee ümberehituseks lepingu

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Twitter
Comments
AS Nordecon uuendab 3,3 miljoniga Nõva silda ja maanteelõiku. Foto on illustratiivne.
AS Nordecon uuendab 3,3 miljoniga Nõva silda ja maanteelõiku. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

AS Nordecon ja maanteeamet sõlmisid lepingu Rakvere–Rannapungerja maantee kilomeetritel 21,3–33,1 asuva lõigu ja Nõva silla (kilomeetril 22,7) ümberehituseks. Tööde maksumus on käibemaksu arvestamata 3,3 miljonit eurot ning need viiakse lõpule ühe aasta jooksul.

Maanteeameti ida teehoiu osakonna juhataja Anti Palmi ütles, et Rakvere–Rannapungerja maantee Sae–Anguse–Palasi lõigul ehitatakse ümber teekate, et tõsta tee kandevõimet ning parandada üldist seisukorda. "Samuti ehitatakse ümber Nõva sild," lausus Palmi. 

Lepingu raames rekonstrueeritakse 11,8 kilomeetri pikkune tugimaantee lõik ja Nõval asuv Kunda jõe sild.

"Rajame bituumenstabiliseeritud alusele 7,5 meetri laiuse asfaltkattega tee ja korrastame sademeveesüsteemid," ütles Nordecon AS-i juhatuse liige Ando Voogma.

Sillaehitus algab juhatuse liikme sõnul lammutamisega, mille käigus lammutatakse 1936. ja 1978. aastal ehitatud Nõva silla osad, ning asemele ehitatakse üheavaline raudbetoonist kaarsild. "Töödega on plaanis alustada esimesel võimalusel ning lepingujärgsed tööd lõppevad aasta jooksul," lisas Voogmaa,

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles