Mudamülkaks muutunud külateed nörritavad postikullereid

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Copy
Postikullerite igapäevatöö on viletsate teeolude tõttu mitmel pool Lääne-Viru maakonnas häiritud.
Postikullerite igapäevatöö on viletsate teeolude tõttu mitmel pool Lääne-Viru maakonnas häiritud. Foto: Mihkel Maripuu

Pehme talv on muutnud paljud külavaheteed mudamülkaks, mistõttu on häiritud ka postikullerite igapäevatöö.

Eesti Posti teatel valmistavad Lääne-Viru maakonnas postitöötajatele enim meelehärmi kehvas olukorras pinnakattega ning ka väiksemad kruusateed Kadrina valla Kihlevere, Ama, Läsna, Mõndavere, Tokolopi, Undla, Jõetaguse ja Võduvere külas.

Kõigi nimetatud külade teed on muutunud vihma tõttu äärmiselt raskesti läbitavaks. Postivedu on neis külades keerukas, sest postiautod jäävad mutta kinni.

Eesti Posti teeninduskanalite üksuse juhi Eve Vuksi sõnul peab postkastile olema tagatud aastaringne autoga juurdepääs, mistõttu on postikulleritel sellistes oludes õigus posti mitte kohale viia. "Meie tublid postikullerid küll pingutavad, aga sellised teeolud lõhuvad autosid, ning mis veel hullem, postikullerid vajavad sageli abi autode mudast väljapäästmisel. Seetõttu kannatab aga kogu ülejäänud postiringil saadetiste kohalejõudmine," selgitas Vuks.

Postiettevõte soovitab erateede ja väiksemate vallateede ääres elavatel postkastiomanikel tuua postkast läbitavusprobleemide vältimiseks ja posti kohalejõudmiseks eratee või vallatee otsa. Omalt poolt pakub Eesti Post selleks kohalikele elanikele ka tasuta grupikasti. "See aitab mitte ainult postikullerit, kes väikesel teel autoga mutta kinni ei jää, vaid säästab ka tee üldist olukorda postiauto sõitude võrra, kuna postiauto sõidab ju iga päev edasi-tagasi," lisas Vuks. 

Eesti Post on palunud kohalikel omavalitsustel väikeste teede olukord võimalusel tähelepanu alla võtta, et nende läbitavust nii postikullerite kui ka kohalike elanike huvides parandada.

Tagasi üles