Politsei tähistas Eesti vabariigi aastapäeva Rakvere Keskväljakul piduliku rivistusega

Politseinike read Rakvere Keskväljakul – Eesti vabariigi aastapäeva pidulik tähistamine.

FOTO: Ain Liiva

Ida prefektuur tähistas eile Eesti vabariigi aastapäeva Rakvere Keskväljakul, kus prefekt Tarvo Kruup andis parimatele kätte siseministeeriumi tänukirjad, teenistusristid ja teenistusastme tunnused.

Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup nimetas politseinikke ja piirivalvureid kangelasteks, kes saadavad korda tuhandeid heategusid. “Usun, et kõik need kangelased väärivad kogukonna tähelepanu,” sõnas prefekt. Virumaa politseijuht rõhutas kogukonna ja politsei vahel kasvavat usaldust, mis on oluline turvalisuse tagamisel.

Siseministri tänukirja said vanemuurija Ester Šalk ja uurija Liina Haiba.

Teenistusristi kümneaastase teenistuse eest politseis said noorsoopolitseinik Anni Kruuse, piirkonnapolitseinik Konstantin Lepik ning patrullpolitseinikud Veiko Oskin ja Tauno Vettik. Kahekümneaastase teenistuse eest politseis sai aumärgi avariipolitseinik Argo Vahula.

"Usun, et kõik need kangelased väärivad kogukonna tähelepanu."

Tarvo Kruup, Ida prefekt

Teenistusastmelt ülendati kakskümmend üks mundrikandjat.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) juhatuse esimees Einar Vallbaum ja tegevdirektor Sven Hõbemägi andsid viiele inimesele tunnustuskirja suure panuse eest maakonna turvalisuse valdkonda.

Hõbemägi selgitas, et liit tunnustab korrakaitsjaid alates eelmisest aastast, mil tunnustuskirja said kuus mundrikandjat.

Eile said VIROL-i tunnustuskirja piirkonnapolitseinik Natalia Valem, patrullpolitseinik Tauno Vettik, Rakvere politseijaoskonna juhtivklienditeenindaja Kersti Soosalu, vanemspetsialist Marge Rebane ja dokumendihaldur Reelika Neeno.

VIROL-i juht Einar Vallbaum rääkis, et tänavu keskenduti tunnustuskirjade andmisel neile, kes iga päev ei tegele mitte õigusrikkujatega, vaid tavakodanikega. Näiteks väljastavad neile vajalikke dokumente.

Pidulikud rivistused olid ka Jõhvis ja Narvas.

Tagasi üles
Back