Sisukord
Tarbija
Postimees

Pipar ja paprika tahavad külvamist

2 min lugemist
Tarmo Kesküla on aianduskaupluse Inglise Aed tagatuppa rajanud väikese labori. Laborirotte seal ei leidu, riiulitel paiknevad minikasvuhooned tärkavate taimedega. FOTO: Vladislav Musakko

Kuigi väljas tundub olevat juba suur kevad, tasub rohenäppudel enne külvama hakkamist kalendrisse vaadata. Tomateid ja kurke on veel vara külvata. Küll aga võib mulda pista juba pipraid ning paprikaid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sõmerul asuva aianduskaupluse Inglise Aed üks eestvedaja Tarmo Kesküla kõneles, et praegu võib kõik valgusidanejad juba maha külvata. “Valgusidaneja on see, mida mulla peale külvatakse: lobeelia, petuunia, sellised taimed,” sõnas Kesküla. Endal tal on riiulid mulda pandud seemnetega külvikaste täis. Lobeeliaid on ta külvanud näiteks kaheksat sorti.

“Uuemad sordid, splash’id, on sellised, nagu oleks värviga üle visatud,” kirjeldas ta. Lillehuvilistel tuleks nüüd maha panna alatiõitsevad begooniad, mugulbegooniad, lõvilõuad, petuuniad, peiulilled, raudürdid ja päsmaslilled. Juba võiks mõtlema hakata ka heliotroobi peale.

19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto