Galerii: 38 Virumaa elanikku said Jõhvis kätte Eesti kodaniku tunnistuse

38 Virumaa elanikku said Jõhvis kätte Eesti kodaniku tunnistuse. Tunnistused andis üle Ida prefekt Tarvo Kruup.

FOTO: Reelika Riimand

Vabariigi aastapäeva eel, 20. veebruari õhtul toimus Jõhvis tseremoonia, kus 38 uut Eesti kodanikku said kätte oma kodakondsustunnistuse. Osalejaid oli ka Lääne-Virumaalt.

Ida prefekt Tarvo Kruup ütles, et kindlasti on see samm tähtis kodakondsuse saajaile, aga sama tähtis ka Eesti vabariigile. "Soov saada Eesti kodanikuks näitab meie riigi olulisust inimese jaoks," sõnas Kruup tervistuskõnes.

Ida prefekt andis üle kodakondsustunnistuse neile Virumaa elanikele, kes pälvisid Eesti kodakondsuse naturalisatsiooni korras. Üritusest võtsid osa kaksteist last ja 26 täiskasvanud kodanikku ning nende lähedased. Kohal oli ka mitu peret, kus korraga said tunnistused emad lastega või abikaasad. Kõige väiksemad kodanikud, kes said oma tunnistuse kätte, olid kaheaastased.

Seekord toimus tseremoonia Ida-Virumaa pealinnas, mis on ühtlasi Ida prefektuuri keskus. Osalejaid oli lisaks Lääne-Virumaale Narvast, Kohtla-Järvelt, Sillamäelt, Jõhvist ja Narva-Jõesuust.

Tseremoonial esines politsei- ja piirivalveameti koor aKord. Janno Reimi ja Stanislav Bulganini bänd esitas aga legendaarse ansambli Kino lugusid eesti ja vene keeles.

Mullu suurenes Eesti kodakondsuse taotlejate arv 2018. aastaga võrreldes rohkem kui viiendiku võrra. 2018. aastal registreeriti 746 kodakondsustaotlust, nendest 185 Ida prefektuuris. 2019. aastal esitati PPA-le 909 kodakondsustaotlust, neist 223 Ida prefektuuris.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles