iDeal kampaania

Vabariigi auks: terviseradadel käiakse maha maakera ümbermõõduga võrdeline kilometraaž

Palermo terviserada kutsub: laupäevast esmaspäevani oodatakse kõiki eestimaalasi terviseradadele liikuma, et ühiselt käia maha kilometraaž, mis võrduks ringiga ümber maakera.

FOTO: Meelis Meilbaum

Laupäevast esmaspäevani oodatakse kõiki eestimaalasi terviseradadele liikuma, et ühiselt käia maha kilometraaž, mis võrduks ringiga ümber maakera. Riigi sünnipäeva nädalavahetusel toimub organiseeritud tegevusi paljudel radadel üle Eesti, sealhulgas Rakkes, Tamsalus, Jänedal.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke rääkis, et kõik on oodatud kas üksi, koos pere või sõpradega terviserajale, et värskes õhus liikumisest rõõmu tunda. "Tähtsust ei oma liikumisviis ega tempo. Palume oma läbitud distants ka meie kodulehel registreerida, et saaksime liita kõigi eestimaalaste liigutud meetrid ja kilomeetrid kokku ning vaadata, mitu tiiru ümber maakera jõudsime Eesti pidupäevaks peale teha," ütles Lõoke. 

Rohkem infot leiab SIIT.

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas Eesti Terviseradade kodulehel. Kui terviserajal käidud, tasub oma läbitud distants kodulehel sisestada. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud kilomeetrid.

Eestis on üle saja terviseraja, kus saab joosta, kõndida, suusatada, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka discgolf'i mängida või uisutada. 

Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga. 

Eesti terviseradade sihtasutuse lõid 2005. aastal Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Sihtasutuse eesmärk on kindlustada Eestimaa elanikele terviseradade võrgustik, mille enam kui sada rada üle Eesti on kõikidele inimestele aasta ja ööpäev läbi tasuta kasutada. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles