Kuldne Kelly: Rakvere ViKe välejalg teenis meistrikulla

Kui aasta tagasi Kelly Nevolihhinit (ees) riigi talvistel meistrivõistlustel haiguse tõttu stardis polnud, siis seekord tuli ta välja üheks võidukaks jooksuks.

FOTO: Marko Mumm

Lääne-Virumaa mullune parim naissportlane keskmaajooksja Kelly Nevolihhin võidutses laupäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis alanud kergejõustiku Eesti sisemeistrivõistlustel, kus ta edestas konkurente 1500 meetri distantsil.

27-aastase Nevolihhini sõnul polnud esikohaaeg 4.52,39 küll midagi erilist, jäädes tublisti alla jooksja isiklikule tippmargile (sisetingimustes on tema rekord viis aastat tagasi joostud 4.38,92), kuid sellel olid objektiivsed põhjused.

Üheks asjaoluks lisaks suhteliselt hõredale konkurentsile oli see, et mõned päevad varem tabas läänevirulast külmetusest tingitud viirushaigus, millest ta alles tasapisi taastub. "Tänane jooks oli veel küsimärgi all, aga mõtlesin, et kuna see on nii palju aeglasem ja pole eriti kiirust vaja, teen kaasa," rääkis Kelly Nevolihhin. "Kerge viirus oli see nädal kolm päeva, aga sain ilusti jagu sellest ja täna kannatas startida. Veebruarikuus on alati olnud justkui needus või mingi reegel: täpselt siis, kui toimuvad Eesti meistrivõistlused, olen ma tõbine."

Kui algselt plaanis Nevolihhin tiitlivõistluste teisel päeval startida samuti 800 meetri distantsi, siis nüüd otsustas ta sellest äsja põetud haiguse tõttu siiski loobuda.

Märtsi keskel siirdub Rakvere kergejõustikuklubi ViKe sportlane kuuks ajaks treeninglaagrisse Portugali, et teha seal korralik ettevalmistus suviseks võistlushooajaks. "Ei tahtnudki sel sisehooajal võistlemisele eriti rõhku panna, sest siis on loodetavasti suvel jõudu rohkem," lisas Kelly Nevolihhin.

Teistest Eesti talviste kergejõustiku meistrivõistluste avapäeval kaasa teinud Rakvere ViKe sportlastest tuli Berit Saar naiste kuulitõukes tulemusega 11.97 seitsmendale kohale ja Taavi Kilki meeste 1500 meetri jooksus ajaga 4.08,75 üheksandaks.

Tagasi üles