Ohoo! Teivashüppeneiu Marleen Mülla nihutas jälle rekordinumbreid

Marleen Mülla ampsab järjest uusi rekordkõrguseid.

FOTO: Marko Mumm

Valgevene pealinnas Minskis teisipäeval alanud juunioride vanuseklassi rahvusvahelistel kergejõustikuvõistlustel püstitas Marleen Mülla neidude teivashüppes taas uue Lääne-Viru rekordi, mis on alates tänasest neli meetrit ja 20 sentimeetrit.

18-aastase Mülla enda nimel olnud eelmine rekord kümme sentimeetrit madalamal kõrgusel, mis andis rakverlasele Eesti täiskasvanute meistrikulla, püsis kõigest kaks päeva.

Marleen Mülla sai Minskis hakkama uskumatuna näiva sooritusega, alistades kõik kõrgused esimesel katsel. Algkõrguseks valis ta 3.60, seejärel sai jagu kõrgusest 3.80, 4.00, 4.10 ning 4.20.

Esikoha võitis kodupubliku ees võistelnud Valgevene konkurent Krystsina Kantsavenka, kelle võidutulemus oli 4.30. Pronks läks 4.10-ga Anna Łykole Poolast. 

Noormeeste 400 meetri jooksudistantsil näitas teise Rakvere kergejõustikuklubi ViKe atleedina koondist esindav Robin Sapar nelja eeljooksu peale tulemusega 50,59 sekundit 11. aega.

Tema tänavuse hooaja tippmark 50,19 sekundit on sellest mõnevõrra parem, mis lubas eeldada, et rakverlane on valmis jooksma alla 50 sekundi. Paraku nii ei läinud ja püsima jäi samuti Saparil sihikule võetud Lääne-Virumaa selle vanuseklassi rekord (49,96).

Eeljooksude kiireim oli poolakas Patryk Grzegorzewicz ajaga 48,76 sekundit.

Robin Sapar tuleb Minskis Eesti koondise eest kergejõustikuareenile veel kolmapäeval, mil kavas on 4 x 200 meetri segateatejooks.

Tagasi üles