L, 10.12.2022

Kiri: tunnustuse vastuvõtmine näib kohatu

Aarne Vaik
Kiri: tunnustuse vastuvõtmine näib kohatu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aarne Vaik.
Aarne Vaik. Foto: Vladislav Musakko

Minule elutöö preemia andmise kohta pean vajalikuks öelda, et olin rõõmsalt üllatunud ja tänan tunnustuse eest, eriti neid, kes mind esitasid ja kes otsustasid. Varem on minu tööd tunnustatud korduvalt maakonnas ja 2011. aastal andis president mulle Valgetähe teenetemärgi. Et ükski prohvet pole üldjuhul kuulus omal maal, on seda rõõmustavam saada tunnustus koduvallalt.

Pikalt järele mõeldes jõudsin kahjuks otsusele, et ei saa seda preemiat vallalt vastu võtta. Põhjuseks Käsmu suure sadamaarenduse seltskond, kes varjatult mõjutab valla juhtkonna otsuseid. Suursadama ehituseks ei ole piisavalt maad, tõdes juba 9. aprillil omaaegse Vihula valla vallavanem Annes Naan volikogule, kui tõi välja eelnõu algatamise põhjuse – tuleviku mõistes ei mahu Käsmu sadam olemasolevale maaalale ära. Nii püütakse maad saada Tartu ülikoolilt ja kultuuriministeeriumilt, kelle rentnik muuseum on.

Alternatiiviks pakutud väikesadam oleks ajaloolisesse miljöösse sobiv ja ei vajaks suurt teenindusmaad ega sobimatuid suurehitisi. Korduvalt on sadama arendajad märku andnud, et minu muuseum peaks endale teise koha leidma. Minu elutöö oleks muuseumi näol monument Käsmule ja tema kaptenitele, kes viisid Käsmu maailmameredele.

Märksõnad
Tagasi üles