Sisukord
Uudised
Paberleht

Hariduse tulevik muutus ka Tapal kuumaks teemaks

2 min lugemist
Laste arv Tapa vallas väheneb, mis tähendab, et omavalitsuse gümnaasiumivõrk tuleb ümber korraldada nii või teisiti. FOTO: Arvet Mägi

Riigigümnaasiumide loomise näiliselt hea idee võib lõpuks viia selleni, et riburada ei suleta mitte ainult maakohtades tegutsevaid gümnaasiume, vaid kinni hakatakse panema ka väikelinnades keskharidust andvaid õppeasutusi. Mis saab Tapa ja Tamsalu gümnaasiumist?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teenekas koolijuht Elmu Koppelmann soovitab tõele näkku vaadata: “Kui me praegu pea liiva alla peidame ja ütleme, et probleemi pole, siis maksab selline otsustamatus väga valusalt kätte.”

Koppelmanni väljaütlemise taustaks on koostamisel olev Tapa valla hariduse ja noorsootöö arengukava aastani 2025. Kõnealune dokument oli arutlusel viimatisel vallavolikogu istungil, kuid vastu seda veel ei võetud. Koppelmann esitas selle kohta mitu parandusettepanekut, muu hulgas soovib ta, et räägitaks läbi Tapa gümnaasiumi ja Tamsalu gümnaasiumi võimalik tulevik. “Minu nägemuses ei pea midagi toimuma kohe, aga Tapa vallal peab olema selge visioon ja arengukava, mis saab mõne aasta pärast,” lausus Koppelmann.

28.02.2020 03.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto