Sisukord
Uudised
Paberleht

Rakvere pastoraadis valmib kogukonnamaja

2 min lugemist
Rakvere Kolm­ainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu (paremal) ja juhatuse esimehe Olev Rohumäe sõnul peaksid ehitus- ja remonditööd saama pastoraadis valmis aprillis ning kogukonnamajja oodatakse uusi elanikke suve teisest poolest. FOTO: Vladislav Musakko

Uuendatud Pikal tänaval on värskemat ilmet võtmas ka Kolmainu koguduse pastoraat. Nüüdseks on seal vahetatud kõik aknad ja sisetööd jõudsalt edenenud, et suve teises pooles saaksid kirikuõpetaja ja tema pere naabriteks kolida kümme intellektipuudega noort ja keskealist inimest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sama teenust osutab Rakveres AS Hoolekandeteenused Narva tänaval. “Vajadus selle järele on aga suurem, kui täna pakutakse,” rääkis Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu. “Kuna meie puhul on tegemist kirikuga, lisandub riigi seatud teenusepakkumise nõuete täitmisele inimese vaimuliku elu toetamine. Seega peaks elanikele ja nende lähedastele sobima kristlik maailmavaade. Meil on olemas hingehoiu pool ning oma palveelu, mis kuulub elamise juurde, nii nagu ühes kristlikus peres on.”

Kümnest kohast enam kui pooltele on Toompuu sõnul kandidaadid juba olemas. “Eks see on perele suur samm, kui laps on elanud 30–40 aastat vanemate juures ja ühel hetkel lasta tal minna iseseisvalt elama,” nentis Toompuu.

28.02.2020 03.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto