P, 29.01.2023

Koolivaheajal reisinud võiksid paariks nädalaks koju jääda

Katrin Uuspõld
Koolivaheajal reisinud võiksid paariks nädalaks koju jääda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovitab järgida terviseameti soovitust ja jääda paariks nädalaks koju neil, kes koolivaheajal reisisid riskipiirkonnas – õppetööd saab teha kodus.
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovitab järgida terviseameti soovitust ja jääda paariks nädalaks koju neil, kes koolivaheajal reisisid riskipiirkonnas – õppetööd saab teha kodus. Foto: Remo Tõnismäe

Terviseamet soovitab koroonaviiruse suure levikuga riikides hiljuti käinud õpilastel vahetult pärast reisi kaheks nädalaks koju jääda.

"Vaheaeg on läbi ja homme alustavad koolid uue hooga oma tavalist tööd. Möödunud nädalal diagnoositi Eestis esimene COVID-19  juhtum ja viiruse leviku takistamiseks peame kõik käituma teadlikult. Mõistlik on suhtuda viiruseohtu tõsiselt. Seega soovitame koolidel võimaldada vahepeal riskipiirkonnas reisinud õpilastel 14 päevaks koju jääda," rääkis haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

"Koolid oskavad suurepäraselt kasutada kaasaegsed õpivõimalusi, et ka lühiajaliselt kodus viibivad lapsed saaksid saavutada ettenähtud õpitulemused. Samuti on see hea võimalus iseseisva õppimise oskuste rakendamiseks," lisas Reps.

Kõige usaldusväärsemat infot viiruse kohta saab terviseametist, mis hoiab Eesti elanikke ja asjasse puutuvaid riigiasutusi meid mõjutavate arengusuundadega kursis ning täiendab oma kodulehte pidevalt värskete andmetega.

Veebruari viimastel päevadel diagnoositi ühel Eesti alalisel elanikul COVID-19 ja asuti aktiivselt tegelema viiruse leviku takistamisega.

Koroonaviirust tasub kahtlustada siis, kui on olemas nii äsjane reisikogemus haiguse levikupiirkonnast kui ka haigusele iseloomulikud sümptomid. Muul juhul võib olla tegemist Eestis praegu laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha.

Riskipiirkonnad on praeguse seisuga haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) hinnangu alusel Hiina, Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioon), Iraan, Jaapan, Singapur ja Lõuna-Korea.

Viiruse leviku, sümptomite ja käitumisjuhiste kohta on rohkem infot terviseameti veebilehel www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

Märksõnad
Tagasi üles