P, 5.02.2023

Inge Pikkoja – täheteejuht ja looleidja

Inna Grünfeldt
Inge Pikkoja – täheteejuht ja looleidja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
A-U-T-O laotakse kokku tähtedest ja uuritakse raamatutest. Inge Pikkoja juhatab tirtsudele ja põnnidele teed lugemise imelisse maailma.
A-U-T-O laotakse kokku tähtedest ja uuritakse raamatutest. Inge Pikkoja juhatab tirtsudele ja põnnidele teed lugemise imelisse maailma. Foto: Ain Liiva

Uhtna raamatukogu heledal põrandal istub ruudulise mängulaua ümber, mille veeres nii raamatud kui ka arvutid-tahvlid, patjadel neli põnevil last. Juttu tuleb autodest, aga ka raamatutest, tähtedest ja lugemisest.

Üks poiss ütles Eesti parimaks lasteraamatukoguhoidjaks tunnistatud Inge Pikkojale, et tuleb raamatukokku, kui tähti ei pea õppima. Sügisel kooliteed alustavad Klein, Sverre Magnus, Nora ja Felanda on teist meelt.

Kõigepealt kirjutatakse tahvlisse sõna “AUTO”, siis on aeg avada raamatud, vaadata vanu ja uusi autosid. “Kui tähed selgeks saad, õpid lugema ja saad teada, mis auto sees on,” ütleb Inge Pikkoja, “1000 autot” näpus. “Kas teate, millest auto tehtud on?” küsib ta. “Rauast. Kummist,” kõlab vastus.

Märksõnad
Tagasi üles