K, 6.12.2023

Somaalia numbrilt helistavad petturid

Inna Grünfeldt
Copy
Somaalia numbrile tagasi helistamine läheb kalliks maksma.
Somaalia numbrile tagasi helistamine läheb kalliks maksma. Foto: Elmo Riig

​Somaalia telefoninumbritelt helistavate petturite eesmärk on saada inimesed neile tagasi helistama. Tagasi helistaja kõne maksustatakse aga väga kõrge tariifiga.

Tele2 hoiatab, sest nädalal on hüppeliselt kasvanud kõnede arv Eestisse Somaalia telefoninumbritelt ehk +252 suunakoodiga numbritelt.

Petturite eesmärk on saada inimesed neile tagasi helistama. Telefonil lastakse kutsuda vaid mõni hetk, eesmärk on teha vastamata kõne ning loodetakse, et inimene helistab petturi numbrile tagasi. Kui inimene aga jõuab kõne vastu võtta, katkestatakse see kohe või ei räägita midagi. Jällegi eesmärgiga, et inimene uuesti tagasi helistaks.

"Kui teile helistatakse võõralt välismaa telefoninumbrilt, siis kindlasti ei tohi sellele numbrile tagasi helistada. Kui inimene seda teeb, suunatakse kõne tavanumbrilt eritariifsele numbrile ja vastab automaatvastaja. Seni, kuni inimene kuulab automaatvastaja juttu, maksustatakse kõne aga väga kõrge tariifiga," rääkis Tele2 personali- ja klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Somaalia telefoninumbritelt on Tele2 võrku viimaste päevade jooksul tehtud tuhandeid telefonikõnesid. "Tele2 tegeleb petukõnede laine uurimisega ja blokeerib need telefoninumbrid, et nendelt enam meie klientidele helistada ei saaks," ütles Seliov.

"Teavitage petukõnede lainest ja skeemidest kindlasti ka oma eakamaid lähedasi ning selgitage neile, et võõrastele välismaa numbritele ei tohi tagasi helistada," rõhutas Seliov.

Tele2 palub kahtlase, pettuse eesmärgil tehtud telefonikõne saamisel fikseerida number ja anda sellest teada oma operaatorile.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles