E, 5.06.2023

Ajateenijad jäävad nädalavahetuseks väeosadesse

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Facebook Twitter
Comments
Ajateenijad.
Ajateenijad. Foto: Meelis Meilbaum

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi korraldusel jäävad ajateenijad sel nädalavahetusel väeosadesse, et vähendada koroonaviiruse jõudmise riski kaitseväe linnakutesse. Samuti jäävad ära külastuspäevad väeosadesse.

Väljaloale lubatakse vaid erandjuhul, kui see on põhjendatud. 

Kaitsevägi on piiranud tegevväelaste liikumist välismaale ja on vaadanud väga kriitiliselt üle välislähetuste vajaduse ja eesmärgid ning kaitseväelastel on keelatud minna lähetusse riskipiirkondadesse ja -riikidesse. Kõik riskipiirkondadest saabujad jäävad kontrolliperioodiks võimalusel kodusele tööle. Samuti suunatakse võimalusel ennetava meetmena kodutööle kaitseväelased, kes on viibinud riikides, mis ei ole nimetatud riskipiirkonnaks, kuid on seal puutunud kokku riskipiirkonnast saabunud inimestega.

18. märtsil toimuma pidanud Scoutsrännak jääb ära. Struktuuriüksuste ülemad on kohustatud tegema iga Eesti-sisese ürituse puhul otsuse selle toimumise või ärajätmise kohta. Kui üritusele on kutsutud osalejaid väljastpoolt kaitseväge, on üksuste ülemal õigus kutse tühistada või kasutada kaugtöö vahendeid. Avalike ürituste toimumine kooskõlastatakse kohaliku omavalitsusega.

"Me rakendame neid tegevusi eelkõige sõdurite ja nende sugulaste kaitseks ning võimaliku haiguse leviku piiramiseks," ütles kaitseväe peaarst kolonel Targo Lusti. "Samas ei näe ma põhjust paanikaks ning arvestades asjaolu, et kaitseväes ja ajateenistuses on üldjuhul terved ja tugevad inimesed, ei ole suurt riski ka haiguse raskete juhtumite tekkeks. Kaitseväes rakendatakse kuni seitsmepäevast kodutöö võimalust, mida on võimalik arsti otsusel vajadusel ka pikendada."

Kaitseväes ei ole seni avastatud ühtegi koroonaviiruse juhtumit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles