205 inimese koroonaproov on positiivne

Koroonaviiruse proovid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Thomas Trutschel/photothek.de via www.imago-images.de/imago images/photothek

Täna, 16. märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 205 inimesel, alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1387 COVID-19 testi. Tõenäoliselt on nakatunud inimeste arv suurem ja viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub kindlasti veel haigestunuid, ütleb terviseamet.

Enamikul koroonaviirusega patsientidel on kerged sümptomid. Keskmine Eesti nakatunu on praeguste andmete põhjal keskealine inimene ning naiste ja meeste nakatumises erisust ei ole. Lapsi ja eakaid on nakatunute seas diagnoositud vähe.

Kiirabi keskendub oma töös eelkõige raskete haigustunnustega inimeste abistamisele. Viiruse analüüsimise võimekus on terviseameti, Tartu ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla ja Pärnu haigla laborites.

Sümptomite avaldumise korral tuleb helistada perearstile või perearsti nõuandeliinil 1220, kust antakse käitumisjuhised. Haigussümptomite (palavik, köha, nohu) leevendamiseks soovitab terviseamet sümptomaatilist ravi käsimüügiravimitega. Tugeva hingamisraskuse või õhupuuduse korral tuleb helistada hädaabinumbril 112.

Peamine eesmärk on vältida viiruse levikut eakate ja kroonilisi haigusi põdevate inimeste seas. Kõige ohustatum rühm on üle 60-aastased inimesed. Selles vanuses olevad töötavad inimesed peaksid võimaluse korral tegema kaugtööd. Kõigil enam kui 60-aastastel inimestel soovitame vältida rahvarohkeid kohti, püsida kodus ja vältida kokkupuuteid haigustunnustega inimestega. Lisaks tuleks vähendada lävimist lastega, kuna viiruse levitamisel on nad ohuks eelkõige eakatele. Lapsed ise põevad haigust enamasti kergelt.

Endiselt on oluline järgida hoolikalt hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti (sh kätlemise ja kallistamise) vältimine). Haiguse korral tuleb püsida kodus.

Tänasest, 16. märtsist alustas tööd häirekeskuse infotelefon 1247, millel vastatakse peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele. Telefon töötab 24/7 ja on tasuta. Tarbijavaldkonna küsimustele, mis puudutavad reisi tühistamist või pooleli jätmist, ürituste piletitasu või meelelahutuslike teenuste saamata jäämist, vastatakse tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti nõuandetelefonil 620 1707 tööpäeviti kella 9–18.

Lisainfot saab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja terviseameti Facebooki lehelt. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt https://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles