Ajateenijatel on väljalubade keeld 1. maini

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Ajateenijatele on 1. maini määratud väljalubade keeld. Foto on illustratiivne.
Ajateenijatele on 1. maini määratud väljalubade keeld. Foto on illustratiivne. Foto: Meelis Meilbaum

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem otsustas pikendada ajateenijatele määratud väljalubade keeldu kuni 1. maini.

"Kaitsevägi jätkab väljaõppe läbiviimist piirangutega, jõustades täiendavaid tervisekaitse meetmeid viiruse võimaliku leviku tõkestamiseks," ütles kindralmajor Martin Herem. "Meie eesmärk on jätkata igapäevast teenistust reservüksuste ettevalmistamiseks ja nõutaval tasemel lahinguvalmiduse hoidmist."

"Sellel otsusel on kaks poolt," lisas kindralmajor Herem. "Esiteks ei saa me lõpetada riigi kaitset või nõrgendada seda ning teiseks – ma olen üsna veendunud, et selle sammuga kaitseme me ka ajateenijate koduseid ja tervikuna riiki veelgi laialdasema viiruse leviku eest. Lastes ajateenijaid nädalavahetuseks väljaloale, suurendaks me haigestunute hulka kaitseväes ega saaks täita oma ülesandeid. Kui ajateenijate hulgas haigestunute hulk suureneb, siis saame me nende raviga hakkama ja suudame neid kiiresti eraldada tervetest ajateenijatest." 

Ajateenistusega samal ajal jätkub teenistus Scoutspataljonis ja Tapal paiknevas liitlaste lahingugrupis.

"Oleme rakendanud mitmeid meetmeid, et vältida viiruse levikut kaitseväe linnakutes ja linnakutest välja või sisse," ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti, kelle sõnul on kaitseväesisest viiruse levikut seni õnnestunud vältida. Liikumist on piiratud ajateenijate väljaõppega seotud tegevväelastel, kes jäävad võimaluse korral linnakusse ööbima. Haigusnähtudega teenistujatel tuleb võimaluse korral jääda kaugtööle. "Meil on olemas isoleerimise võimekus, me saame hakkama raviga. Meil on ka vastutus ajateenijate ees, kellele saame kaitseväes tagada majutuse, toitlustamise ja vajadusel meditsiinilise abi. Kui nad viibiksid linnakutest väljas, ei oleks see võimalik," ütles kolonelleitnant Lusti.

Ettevaatusabinõudena rakendatakse kaitseväes karantiini ja isolatsiooni. Karantiini paigutatakse haigestunud teenistujad, kes on teistest eraldatud ruumides. Isolatsiooni rakendatakse nende teenistujate puhul, kel ei ole haigusnähte, kuid on kahtlus, et nad on võinud kokku puutuda viirusekandjaga.

Kaitseväe linnakutes viibivate teenistujatega on võimalik kontakteeruda nende isiklike mobiiltelefonide abil või selle võimaluse puudumisel väeosa korrapidaja kaudu. Samuti saab neile saata pakke väeosas kehtestatud korra järgi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles