Tugev tuul andis väärt idee

Üks paljudest Kadrina perekonna raudtee ääres ette võetud koristustöödel leitud rämpsuhunnikutest.

FOTO: Erakogu

Kadrinas elav perekond otsustas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks soovitatud liikumispiiranguid täita ja kaugema väljasõidu asemel hoopis värskes õhus oma koduümbrust pisut korrastada. Paraku aga asub nende kodu lageda välja peal ja tol päeval puhunud kõva tuul nullis kõik prahi kokku korjamise katsed.

Pereema Marge rääkis, et abikaasa Ivar käis välja idee minna tuulevarjus olevat raudteeäärset koristama. Mõeldud – tehtud. Nii mindigi koos kolme pojaga Kadrina raudteejaamast Hulja poole. Marge sõnul on raudtee ääres väike tee, mida naise andmetel raudteelased kasutavad. Paraku on selle tee üles leidnud ka reostajad. Oma teekonnal peaaegu Huljani välja korjas perekond kokku kaks auto järelkärutäit prügi. Marge nimetas, et maha olid visatud ka kaks külmkappi ja autorehvid. Osa olmeprügi oli pandud kotti, aga oli ka lihtsalt maha poetatud prahti. Mõni reostaja oli püüdnud oma tegevuse tulemust okstega varjata.

Marge hinnangul teavad seda teed vähesed ja see annab alust oletada, et reostajad on kohalikud. Seepärast otsustas perekond oma käigust ja selle tulemist anda teada sotsiaalmeedias Kadrina grupis.

Marge sõnul võtsid algatusest paljud pered tuld ja neile heideti isegi ette, et nad teisi koristustöödele kaasa ei olnud kutsunud. Nüüd aga kavandatakse juba uusi väikesi ühisaktsioone.

Kadrina vallavanem Kairit Pihlak kiitis pere ettevõtmist. Vallajuht avaldas lootust, et enam keegi kogukonnast oma prahti lihtsalt loodusesse ei vii. Seda enam, et vallal on kõik võimalused olmeprügi ladustamiseks olemas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles