Haigus- ja hoolduslehte saab nüüd ise avada ja tühistada

Patsiendiportaalis www.digilugu.ee saab teatada haiguslehe võtmise soovist. Arst kontrollib haiguslehe vajaduse üle, ja kui selgub, et haiguslehe saamiseks ei ole alust, siis haigekassa hüvitist ei maksa.

FOTO: Elmo Riig

Eestis välja kuulutatud eriolukorra tõttu on haigestunud või hoolduslehte vajavatele töötavatele inimestele selle nädala algusest loodud võimalus avada haigus- või hoolduslehte patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Nüüdsest saab haigus- või hoolduslehte ka ise tühistada, pöördudes selleks haigekassa poole.

Digiloos avatud haigus- või hoolduslehte saab tühistada vabas vormis koostatud ja digitaalselt allkirjastatud avalduse alusel, edastades avalduse info@haigekassa.ee. Samuti saab haigus- või hoolduslehte tühistada haigekassa infotelefonil 6696 630, kui inimene on ennast mobiil-ID või Smart-ID abil autentinud.

Haigekassa rõhutab, et haiguslehe soovist digiloo kaudu teatamine on mõeldud ainult neile, kes on ise haiged, kelle laps on haige, kelle lähedane vajab hooldamist või kes on kokku puutunud COVID-19 viirusekandjatega. Arst kontrollib haiguslehe vajaduse üle, ja kui selgub, et haiguslehe saamiseks ei ole alust, siis haigekassa hüvitist ei maksa.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles