RMK kutsub koduõppel lapsi metsaviktoriinil osaledes looduse saladusi avastama

Aasta lind on tänavu tuttpütt ja temagi kohta leidub metsaviktoriinis küsimus.

FOTO: Kalmer Lehepuu/EOÜ

Algas riigimetsa majandamise keskuse (RMK) internetipõhine metsaviktoriin, mis viib looduskaitse juubeliaastal õpilased looduse radadele – algul interneti vahendusel ja hiljem rahvusparkides.

Metsaviktoriin kestab 16. märtsist 15. aprillini ja pakub ajutiselt koduõppel olevatele õpilastele võimalust loodusõpet mitmekesistada.

RMK korraldab juba 19. korda metsaviktoriini Eesti koolidele. Internetipõhine viktoriin on tänavu pühendatud Eesti looduskaitse juubeliaastale: Eestis sai ametlik looduskaitse alguse 1910. aastal ehk 110 aastat tagasi, kui Riia Loodusuurijate Ühing rentis Vaika linnusaared, et tagada sealsetele lindudele turvalised pesitsusvõimalused.

"Metsaviktoriinil osalemine toimub klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt. Ülesannete lahendamisel ja vastuste otsimisel võib kasutada abimaterjale ja aru pidada nii õpetaja, kaasõpilaste kui ka pereliikmetega – ikka selleks, et iga osaleja saaks looduse kohta uusi põnevaid teadmisi," ütles RMK külastuskorralduse teabejuht ja viktoriini eestvedaja Tiina Neljandik.

Viktoriini küsimustering on lai, hõlmates selliseid teemasid nagu aasta puu ja seen, lind ja loom, liblikas ja orhidee, looduskaitse ja metsauuendus. Osalejad saavad muu hulgas teada, mis looma kujul majavaim end rahvajuttude järgi ilmutab ja kuidas aasta liblika röövikud Eestis toiduga pirtsutavad.

Küsimusi on kaks komplekti, üks on mõeldud 1.–4. ja teine 5.–12. klassidele. Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1.–4. klass, 5.–9. klass, 10.–12. klass.

Looduskaitse 110. aastapäeva puhul on metsaviktoriini auhinnad erilised. Iga vanuserühma kümmet parimat klassi ootavad RMK külastuskeskused auhinnaprogrammidele meie rahvusparkide loodusradadel. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 euro ulatuses. Iga vanusegrupi kolme parimat klassi premeerib RMK retkega Eesti looduskaitse sünnipaika Vilsandile. Tulemused kuulutatakse välja 17. aprillil 2020 ning retked toimuvad pärast riigis välja kuulutatud eriolukorra lõppemist.

Viktoriin on leitav RMK veebilehelt "Loodusega koos" http://www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles