L, 10.12.2022

Puude määramise tähtaegu pikendatakse automaatselt

Katrin Uuspõld
Puude määramise tähtaegu pikendatakse automaatselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõigil neil inimestel, kelle puude määramise tähtaeg lõpeb vahemikus 17.03.–31.05.2020 ja kes pole veel jõudnud esitada pikendustaotlust, pikendatakse puudetähtaega automaatselt kuue kuu võrra.
Kõigil neil inimestel, kelle puude määramise tähtaeg lõpeb vahemikus 17.03.–31.05.2020 ja kes pole veel jõudnud esitada pikendustaotlust, pikendatakse puudetähtaega automaatselt kuue kuu võrra. Foto: Urmas Luik

Inimesed, kellel on vaja vaja puude määramise tähtaega praegu pikendada, ei pea muretsema – erakorralise olukorra tõttu riigis pikendab sotsiaalkindlustusamet puuetega inimeste puude raskusastme kestuse ja sotsiaaltoetuse maksmise tähtaega kuue kuu võrra.

Kõigil neil inimestel, kelle puude määramise tähtaeg lõpeb vahemikus 17.03.–31.05.2020 ja kes pole veel jõudnud esitada pikendustaotlust, pikendatakse puudetähtaega automaatselt kuue kuu võrra. Inimene ise selleks midagi tegema ei pea ning puudega isiku kaardid saadetakse neile lihtpostiga rahvastikuregistris oleval aadressil.

"Juba esitatud puude pikendamise taotlusi menetleb amet tavapärases korras," märkis ekspertiisi ja sotsiaaltoetuste talituse juht Leila Lahtvee.

Alates esmaspäevast, 23. märtsist on kõik sellest kuupäevast koostatud puude määramise otsused leitavad sotsiaalkindlustusameti iseteeninduskeskonnast aadressil iseteenindus.sotsiaalkindlustusamet.ee/.

Sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse saab sisse logida Smart-ID, mobiil-ID ja ID-kaardi abil. Kui inimesel ei ole võimalik iseteenindusse sisse logida, võib sellest sotsiaalkindlustusametile märku anda, sest vajadusel saab otsuse saata digiallkirjastatult e-posti teel või äärmisel vajadusel lihtkirjaga inimesele koju.

Märksõnad
Tagasi üles