Töövõimetoetuse kojukanne ei katke

Vähenenud töövõimega inimesed, kellele on seni viidud toetused koju, saavad ka edaspidi toetuse kätte kirjakandjalt või postikullerilt, kojukannet ei peatata.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Eesti Töötukassa teatab, et need vähenenud töövõimega inimesed, kellele on seni viidud toetused koju, saavad ka edaspidi toetuse kätte kirjakandjalt või postikullerilt, kojukannet ei peatata. Kojukande saajaid on Eestis umbes 750.

Töötukassa juhatuse liige Erik Aas ütles, et politseid on viimastel päevadel teavitatud petuskeemist, kus kelm helistab pensionärile ning väidab, et viiruse tõttu pensioni kojukannet ei toimu, ja petab sel ettekäändel välja pangaandmeid ja ligipääsusid. "Oleme suhelnud Eesti Postiga ja meil on kokkulepe, et nendele inimestele, kellele on viidud toetus koju, viiakse see koju ka edaspidi," teatas Aas.

Eesti Posti teeninduskanalite juhi Eve Vuksi sõnul on märtsikuu toetuste kojukanne juba kuu alguses tehtud ja kõik inimesed on oma raha turvaliselt kätte saanud. "Eesti Posti tublid kirjakandjad ja postikullerid toovad toetused koju ka järgnevatel kuudel," ütles Vuks.

Töötukassa tuletab samas meelde, et juhul kui toetuse saaja soovib praeguses situatsioonis saada kojukande asemel töövõimetoetust oma pangakontole, siis peab ta esitama selleks töötukassale avalduse e-posti või tavaposti teel. 

Tagasi üles
Back