L, 10.12.2022

Pioneeripataljoni ajateenijad harjutavad veetakistuste ületamist

Andres Pulver
Pioneeripataljoni ajateenijad harjutavad veetakistuste ületamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jooksusild üle Valgejõe.
Jooksusild üle Valgejõe. Foto: Marina Loštšina

Sel ja järgmisel nädalal harjutavad pioneeripataljoni ajateenijad Valgejõe ületamist, paigaldades jõele jooksusilda. Kokku saab jõe alistamise kogemuse pea 150 pioneeripataljoni ajateenijat.

„Veetakistusest üle saamine võib jalaväelaste liikumist aeglustada ning võitlusvõimet langetada. Jooksusilla rajamine ei nõua inseneriteadmisi ega ka palju aega. Selleks on vaja kogemustega pioneere, kes panevad jooksusilla moodulid kokku ning aitavad jalaväelast üle jõe vajadusel ka loetud minutitega,“ ütles staabi- ja tagalakompanii ülem kapten Kaarel Arrak.

Jooksusild on puidust ehitatav kerge sild, mille kandevõime sõltub kasutatavast materjalist. Jooksusilla peamiseks plussiks on selle kiire paigaldamine. Et tulevased pioneerid saaksid aimu, mida tunneb jooksusilla abil veetakistust ületav jalaväelane, said kursuslased silla tugevust ka ise kontrollida.

Neljapäevasel harjutusel said kõik pioneeripataljoni luurekompanii jaoliikmed üle paarikümnemeetrilise jõe peaaegu kuiva jalaga: „Minu jaoks oli see juba teine jooksusild, esimese kogemuse saime nooremallohvitseride kursuse raames. Seekord oli jõgi palju laiem ning sild sai ehitatud peenemast laudisest, mis jooksu ajal paindus ning pakkus pinget. Mulle igal juhul meeldis,“ ütles nooremseersant Keit Fokin.

Märksõnad
Tagasi üles