Neljapäeval algavad iganädalased live-koolitunnid õppimisest ja õpetamisest

Tund "Kuidas tõhusalt õppida?" toimub neljapäeval, 2. aprillil kell 11 ning kantakse üle Inspira kanalis, mis on leitav Telia TV-s, www.teliatv.ee ja Telia TV äpist ning haridus- ja teadusministeeriumi YouTube'i kanalis.

FOTO: Kairit Leibold/ERR

Sel nädalal leiab aset esimene haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti Haridustehnoloogide Liidu ja Telia koostöös sündiv live-koolitund õppimisest ja õpetamisest. Tund "Kuidas tõhusalt õppida?" toimub neljapäeval, 2. aprillil kell 11.

Tund kantakse üle Inspira kanalis, mis on leitav Telia TV-s, www.teliatv.ee ja Telia TV äpist ning haridus- ja teadusministeeriumi YouTube'i kanalis. Live-koolitund toimub kontaktivabalt Kultuurikatla stuudiost koostöös ettevõtetega Miltton New Nordics, Eventech, Royal Experience, Minu Rada ja Valge Klaar.  

Edaspidi igal nädalal toimuv tund on suunatud eelkõige 7.–12. klasside õpilastele ning nende õpetajatele ja lastevanematele. Tunnid keskenduvad õppimise ja õpetamise tahkudele. sli.do keskkonna kaudu saavad kõik osalejad aidata tunni fookust ja teemasid seada.

Esimese koolitunni tõhusast õppimisest peavad Tallinna ülikooli haridusteaduste eksperdid Grete Arro ja Kriste Talving. Õppetund kestab 60 minutit ning on hiljem ka järelvaadatav haridus- ja teadusministeeriumi YouTube'i kanalis ning Inspira kanalis Telia TV-s ja veebis.

Grete Arro ja Kriste Talving juhivad tähelepanu, et õppimist vaadatakse sageli justkui millegi "ära" tegemise, mitte samm-sammult oma arusaamade, teadmiste, mõistmise ja oskuste süvendamise ning lihvimisena, mida see võiks olla. "Õppimise mõte ei ole näida tark ja tubli nõutud ülesannete ära tegemisel, vaid otsida iga päev võimalusi, mis kasvatavad intelligentsust. Õppimise viisidele on vaja pöörata teadlikku ja järjepidevat tähelepanu selleks, et õppimine oleks sisuline ja õpitu salvestuks pikaajaliselt. Nii nagu kõike muud, on ka õppimist vaja õppida ja õpetada," märgivad Talving ja Arro.

Tagasi üles