Vargad viisid kalmistult juba viienda prügikonteineri

Pauluse kalmistult varastatud roheline prügikonteiner on erimärgistusega.

FOTO: Kalle Koidumäe

Esmaspäeva hommikul avastas Rakvere linna kalmistuid hooldava Rakvere Linnahoolduse töötaja, et Pauluse kalmistult on varastatud üks rohelist värvi 240-liitrine plastist prügikonteiner ja teisel konteineripaaril on ära võetud lukud ja kett.

See oli juba viies prügikonteiner, mis on viimase kahe aasta jooksul Pauluse kalmistult varastatud. Kusjuures konteinerid on kalmistul kinnitatud kettidega ja markeeritud silmatorkava eritähistusega.

"See on ennekuulmatu alatus. Kes küll varastab kalmistult? Olukorras, kus peame hetkel nii paljude muude muredega tegelema, on selline vargus ääretult häiriv. Tegemist on linnavaraga ja kalmistu on püha paik. Minu hinge küll ei mahu, kes on võimeline üldse kalmistult midagi omastama. Häbi!" rääkis Rakvere linnapea Triin Varek nördinult.

"Mul on suur palve kõigile inimestele, kes sellest vargusest midagi teavad või juhtuvad kuskil nägema fotol kujutatud prügikonteinerit, palun sellest teada anda linnavalitsusele," ütles linnapea.

Ühe konteineri vargusega tekitatud kahju on ligikaudu 80 eurot. Rakvere linnavalitsus on teinud politseile avalduse, et algatataks juurdlus varguse asjaolude selgitamiseks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles