Sisukord
Uudised
Postimees

Kadrinasse kerkib betoonist rulapark

2 min lugemist
Uue rulapargi eskiis. FOTO: eskiis

Kadrina vald soovib ehitada aleviku keskele keskkooli kõrvale monoliitse betoonist rulapargi, kuid praegusel segasel ajal pole teada, kas see valmib tänavu sügiseks, nagu on varem planeeritud.

Kadrina valla arendusspetsialist Maris Aros ütles, et esialgse plaani kohaselt tahtis vald ehitushanke välja kuulutada juba aprillis, kuid praegu pole teada, kas see ka õnnestub. “Tahame, et ehitaja oleks asjalik ja suudaks ka kriisiolukorras tegutseda. Aga ma väga loodan, et saame siiski asja käima ja rulapark valmib plaanitud ajal,” rääkis ta.

Esimene Kadrina rulapargi projekt tehti juba 2015. aastal, kuid seda ei viidud ellu. Asjaga jätkati mullu sügisel, kui esitati rahalise toetuse taotlus LEADER-meetmesse ja saadigi positiivne vastus: programmist eraldatakse ligi 50 000 eurot. Rulapargi maksumus on ligemale 70 000 eurot.

Tegelikult on Kadrinas rulapark olemas, kuid Maris Arose sõnul on see amortiseerunud ja asub halvas kohas ning läheb uue valmimise korral lammutamisele. “Vana rulapark on kõrvalises ja varjulises kohas,” lausus ta. “See on amortiseerunud, vineerist atraktsioonid kolisevad ja see häirib ümberkaudseid elanikke. Uus tuleb Rakvere tee äärde, keskkooli niinimetatud õunaaeda, ning asukoht on mitme võimaliku hulgast välja valitud ja leidnud enamuse aktsepti. Ka on uues kohas ekstreemsportlased rohkem nähtaval,” rääkis Aros.

"Ehitatakse 12 raja­elementi, mida saavad kasutada nii algajad kui ka tipptasemel harrastajad."

Maris Aros, Kadrina valla arendusspetsialist

Valla arendusspetsialisti sõnul vähemalt lähipiirkonnas sellist rulaparki, nagu Kadrinasse kavandatakse, pole.

“Betoonist rulapargi juurde jõuti koostöös kohalike ekstreemsporti harrastavate noorte ja Eesti Tänavaspordi Liidu esindajatega. Uue ja mitmekülgse pargi rajamisel on arvestatud eri vanusegruppide ja harrastajate huve, seda saavad kasutada rulatajad, rulluisutajad, aga ka tõukeratta- ja BMX-i-sõitjad. Ehitatakse 12 rajaelementi, mida saavad kasutada nii algajad kui ka tipptasemel harrastajad,” rääkis Kadrina valla arendusspetsialist.

Projekti avalikustamisel tekkis kohalikel elanikel ka küsimusi. Näiteks: kas kulutus rulapargile on üldse mõistlik olukorras, kus kooli gümnaasiumiosa võidakse sulgeda, kas poleks mõistlikum raha kulutada koolihoone elektrisüsteemi renoveerimisele? Valla esindajad selgitasid oma vastustes, et pärast tänavaaluste kommunikatsioonide uuendamist tuleb kooli õueala nagunii korrastada ja uuendada ning mõistlik on teha seda korraga.

Kogu kõnealuse piirkonna uuendamisele kuluvat 180 000 eurot ja nii rulapargi raja­mine kui ka õueala korrastamine on kirjas valla arengukavas.

Paralleelselt õueala korda tegemisega hakatakse tegelema ka kooli C-korpuse elektrisüsteemide tänapäevastamisega, mujal majas vastavad need aga nõudmistele.

Lõppeval nädalal Kadrina praeguses rulapargis lustinud paar last ei osanud valla plaanidest midagi arvata: neile sobis vana ka. Küll aga meeldis neile uue rulapargi asukoht kooli juures: olevat lähemal käia ja “pahad poisid ei julge meile seal liiga teha”.

Kadrina vana rulapark on amortiseerunud, kuid parema puudumisel on see ka praegu kasutusel. FOTO: Vladislav Musakko
Seotud lood
03.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto