P, 4.06.2023

Riigimetsa majandamise keskus kiidab vastutustundlikke looduses liikujaid

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Facebook Twitter
Comments
Inimesed on selgeks saanud vastutustundliku liikumise matkaradadel.
Inimesed on selgeks saanud vastutustundliku liikumise matkaradadel. Foto: Madis Veltman

Kevadiselt päikesepaisteline ilm meelitas möödunud nädalal riigimetsa majandamise keskuse (RMK) matkaradadele taas rohkesti inimesi, ja mida pikemaks muutuvad päevad, seda enam rännatakse looduses ka argiõhtuti.

Möödunud nädalal oli RMK külastusobjektidele tehtud visiitide arv sarnane tavapäraste mai- ja septembrikuiste külastusmahtudega: seitsme päevaga tehti RMK loodusradadele umbkaudu 52 000 külastust. Õnneks jagunesid looduses liikujad eri radade ja peatuskohtade vahel, järgides sel viisil riigi kehtestatud 2+2- reeglit ja vähendades koormust loodusele.

“Rõõm on tõdeda, et enamik RMK matkaradadel liikujatest on tänaseks mõistnud riigis kehtiva eriolukorra tõsidust ja leidnud meie “Loodusega koos” kodulehe või äpi abil mõne vähem külastatava raja, kus turvaliselt üksi või koos perega jalutada. Ainuüksi viimase nädala jooksul on kodulehte külastatud 25 000 korda ning äppi alla laetud 4500 korda. Me teadsime, et eesti rahvas on metsa- ja looduserahvas, aga nii suur huvi meie matkaradade ja elektrooniliste kanalite vastu on meeldiv üllatus,” kõneles RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo, kelle kolleegid on radadel olukorda seiramas, huvilisi suunamas ja armastatud külastusobjekte hooldamas seitse päeva nädalas.

“Kuna RMK-l on 3100 kilomeetrit metsaradasid, on korraliku eeltöö puhul igaühel võimalik riigimetsast leida just endale sobivaim seni avastamata pärl või koguni inimtühi metsatukk, kus turvaliselt liikuda. Ka järgnevatel nädalatel tuleb looduses liikudes meeles pidada lihtsaid reegleid, et teiste liikujatega tuleb hoida distantsi, autost tasub rajale minna vaid siis, kui parklas ei pargi üle kümne auto, ja prügi tuleb loodusest endaga kaasa võtta. Meeles tuleb pidada ka seda, et 2+2-põhimõte kehtib nii maapinnal liikudes kui ka vaatetorni tõustes,” tuletas Marge Rammo meelde põhitõdesid. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles