Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Korteriühistute liitu pahandab prügikastide kõrvale jäetav rämps

Ebavajalik kraam tuuakse tihti lihtsalt hoovi või prügikasti kõrvale, korteriühistute liit palub aga tungivalt seda mitte teha. Foto on illustratiivne.  FOTO: Marko Saarm

Prügikastide kõrvale jäetav rämps teeb korteriühistute liidule tuska ja ühendus palub, et inimesed ei tooks ebavajalikku kraami lihtsalt hoovi või prügikasti kõrvale. 

Korteriühistute liidu juhatuse liige Dagmar Mattiisen ütles, et koristatakse hoogsalt nii tubades kui ka keldrites ning vanad mööblitükid, rõivad ja muu, mis koristuse käigus on üle jäänud, visatakse lihtsalt prügikasti kõrvale või jäetakse hoovile, kus need tuulega laiali lendavad või satuvad näriliste ja teiste loomade saagiks. "Hoopis hulluks läheb aga asi siis, kui prügikasti kõrvale jäetakse ka värvijääke ja muid kemikaale, mis on ohtlikud jäätmed ja võivad raske õnnetuse kaasa tuua," lausus Dagmar Mattiisen.

Korteriühistute liit palub kevadkoristusel ikka mõistlikuks jääda, asjad korteris ära sorteerida ning kokku tõsta ja need eriolukorra lõppedes jäätmejaama viia.

Korteriühistute liidu juhatuse esimees Andres Jaadla pani korteriomanikele südamele: "Ka olmeprügi tuleks võimalusel korralikult sorteerida, juba praegu pakuvad paljud korteriühistud selleks eraldi konteinereid. Kindlasti tuleb aga igal elanikul endal jälgida, et üheliigiline prügi ikka õiges konteineris maanduks."

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Praeguseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Tagasi üles
Back