Näppajad himustavad poodide desovahendeid

Varastele on hakanud huvi pakkuma desovahendid. Foto on illustratiivne.

FOTO: Margus Ansu

Esmaspäevast tuleb kõik müügi- ja teenindussaalid, mis on inimestele avatud, varustada desinfitseerimisvahenditega. Kaupmehed on kogenud, et kriisiolukorras liiguvad ringi pikanäpumehed, kes varastavad desovahendeid. 

OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et poodidest varastatakse hulgaliselt käte desinfitseerimiseks mõeldud vahendeid. "Neid saada ei ole. Varastamine on massiline, kaalume desinfitseerimisvahendid kettidega kinni panna," lausus Gross. 

Suurettevõtja sõnutsi on isikukaitsevahendite puhul puudus just desoainetest ja näomaskidest. 

Nädala alguses teatati politseile, et varasemalt varguste eest karistatud 50-aastane mees oli varastanud Rakvere Kroonikeskuse keldrikorrusel tegutsevast kauplusest käte desinfitseerimisvahendi pudeli väärtusega 20 eurot. Politsei pidas mehe kinni.

Vabariigi valitsuse korraldusega muudetakse esmaspäevast desinfitseerimisvahendi asukoha nõuet. Edaspidi peab kaupmees paigutama selle kohta, kus desovahendit kõige enam vajatakse. Oluline on, et kliente tuleb sellest, kus desinfitseerimisvahend asub, selgelt teavitada. 

Lisaks peavad kaupmehed müügi- või teenindussaali pindala järgi välja arvutama, kui palju kliente korraga poes olla tohib, et täidetud oleks 2+2-reegel.

Piirangu eesmärk on vähendada COVID-19-sse nakatumise ohtu kaubandus- ja teenindussaalides.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles