K, 27.09.2023

10 ja 50 aastat tagasi

Virumaa Teataja
Facebook
Comments
Virumaa Teataja.
Virumaa Teataja. Foto: Virumaa Teataja

Virumaa Teataja 10 ja 50 aastat tagasi

50 aastat tagasi

Laupäevakul Rakvere Teatris

Praegu remondis olev Rakvere Teater on üks kahest ülerajoonilisest objektist, kuhu oodatakse 11. aprillil abiväge. Sel päeval teenitud tasu läheb viisaastakuplaani ennetähtaegse täitmise fondi. Missugust tööd laupäevakust osavõtjatele teatris pakutakse, sellest rääkis lavastusala juhataja, kõigi ümberehituste ja remondi organiseerija Ain Vilbre järgmist: “Rakvere I Keskkool lubas meile 30 õpilase näol abi kolmeks päevaks, s. o. selle nädala kolmapäevast reedeni, iga päev kella 15–20. Algas koristamine nii ruumides kui ka maja ümber. Ent laupäevakski jääb veel tegemist küllalt. Meil ei ole teada, kui palju me siis abi saame ja milleks nad võimelised on. Kuid kõigile tulijaile on palve: pange selga tööriided ja võtke võimaluse korral töökindadki kaasa. See on koristamisel hädavajalik. Labidaid, luudasid, kanderaame jm. saame omast majast. Teretulnud on aga ka õppinud töömehed, kellele võiks näiteks pintsli pihku anda. Sest praegu on meil veel saal, jumestajaruum ja garderoob remontimata. Kui laupäevak korda läheb, saame nii ruumides kui ka maja ümber ära tehtud suure hulga tööd, mis meil endal oleks tohutu aja võtnud.”

10 aastat tagasi

Maavanem saatis noored eksamitulle

Maavanema kutsel kogunes Lääne-Viru maavalitsuse saali 25 koolilõpetajat traditsioonilisele vastuvõtule, kus maavanem pühendas enne pingelist eksamiperioodi pärastlõuna maakonna tublimate õppurite tundmaõppimisele.

Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum rõhutas noortele peetud kõnes, et nad lõpetavad kooli väga heal ajal. “Te lõpetate kooli sel ajal, kui haridus tõeliselt maksab,” lausus ta. Ta julgustas noori õppima kaugetes ja kaugemates kohtades, kuid palus neid seal mitte paikseks jääda. “Lääne-Virumaa vajab teid,” lisas ta. Samuti pani ta noortele südamele, et edaspidi tuleb neil kindlasti ette raskemaidki hetki. “Kes oskab ka kaotada, sel läheb hästi,” ütles ta. Lõpetajatele anti meeneks kirjapulgad, millega hea eksamiperioodile vastu minna. Lisaks said gümnasistid teineteisega rohkem tuttavaks südamlike kirjutiste kaudu, mis õpetajad nende kohta paberile pannud.

Vastuvõtul astusid lustaka kavaga üles Rakvere gümnaasiumi Teatriansambli noormehed, kellest Lauri Mäesepp püüdis kauneid lõpetajaid luulega võluda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles