Terviseamet hoiatab pettuse eest

SYNLAB-i laborant Mario Roostalu registreerib koroonaviiruse proovi materjali saabumise laborisse.

FOTO: Gerly Kedelauk, Synlab Eesti

Terviseamet hoiatab, et ameti nimel tehakse telefoni teel libapakkumisi, mille sisuks on tasuline sõeluuring. Terviseamet ei müü kunagi midagi telefoni teel ja soovitab vastavasisulised kõned jätta tähelepanuta.

Terviseametini on jõudnud info murelikult inimeselt, kes oli saanud kõne, mille tegija oli end esitlenud terviseameti töötajana ja pakkunud 37 eurot maksvat sõeluuringu testi, mis pidi soovijale koju saadetama. Tegemist on pettusega, terviseamet niisuguste kõnedega seotud ei ole. "Terviseamet ei tee kunagi telefoni teel ühtegi pakkumist ja seega tasub vastavasisulisi kõnesid ignoreerida," selgitas terviseameti põhja regiooni nõunik Mihkel Näks.

Närviline aeg on väga soodne petturitele, kes kasutavad ära inimeste muret nii enda kui ka oma lähedaste tervise pärast. Seega tasub praegu igasugustesse pakkumistesse suhtuda kriitiliselt.

Ühtlasi tuletab terviseamet meelde, et praegu ei ole olemas ühegi usaldusväärset kodust testi COVID-19 tuvastamiseks. Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus terviseameti, Tartu ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Pärnu haigla ja Kuressaare haigla laboritel.

Tagasi üles