Virumaa naiste tugikeskuse juhatuse liige Merle Albrant rääkis, et nende jaoks on küsimus selles, kui paljud ohvrid julgevad praegu nende poole pöörduda. "Märtsis juleti, töökoormus oli tavaline. Aprillis on pöördumisi vähemaks jäänud," nentis Albrant.
Lähisuhtevägivald pole aga kuhugi kadunud. Mittepöördumise põhjused on teised: naised mõtlevad eelkõige koduõppel lastele. Keeruline on ka kodusest terrorist rääkida, kui vägivallatseja on teises toas.
"Kõige rohkem vägivallaohvreid on naised, kel vanust 25-49 aastat. Neil on lapsed ja tihti teevad naised selle põhjal otsuseid, mis on parim tema lastele. Praegu on eriolukord ja lastel koduõpe - see teeb äratulemise mitmeid kordi raskemaks," tähendas tugikeskuse juht.
Vägivalda iseloomustab kontrollimine, naised, kes on koge aeg pinges, ei saa praegu rahulikult ja segamatult suhelda ka tugikeskusega.
"Abi otsimise võimalus on sellises olukorras naistelt ära võetud," lausus Merle Albrant. Virumaa tugikeskuse juht nentis: "Meie töö hakkab peale eriolukorra lõppu."
Virumaa naiste tugikeskus aitas märtsis 15 naist, neist seitse olid esmapöördujad. "Aprillis pole uusi abivajajaid juurde tulnud, töö käib nendega, kes juba on vägivallaohvrid."
Merle Albrant rääkis, et mitmel naisel hakkavad kohtumenetlused, kuid nõustamine toimub pikema perioodi jooksul. "Nende naiste jaoks on personal kogu aeg olemas. Selle aasta jooksul on meie poole pöördunud 20 naist ja nendega läheb töö edasi," sõnas Albrant.
Rakvere politseijaoskonna piirkonnavanem Kristi Rist rääkis, et märtsist kuni aprilli keskpaigani on Lääne-Virumaal politsei registreerinud 77 lähisuhtevägivalla juhtumit. Samal perioodil aasta tagasi registreeriti 56 lähisuhtevägivalla juhtumit.