Sisukord
Sport
Postimees

Lauatenniseneiu asub maailma edetabelis teise saja alguses

1 min lugemist
Raili Nurga mängib lauatennist viimast aastat kadettide ehk kuni 15-aastaste noorte vanuseklassis. Uuest aastast konkureerib ta juba kuni 18-aastaste neidude arvestuses. FOTO: Laura-Liis Nurga

Rahvusvaheline Lauatenniseliit (ITTF) uuendab igal kuul täiskasvanute ning noorte U15, U18 ja U21 vanuseklassi maailma edetabelit. Kuni 15-aastaste neidude arvestuses hoiab seal Eesti mängijatest kõrgeimat positsiooni Rakvere spordikooli kasvandik Raili Nurga.

Käesolevat aastat omavanuste pingereas senisel parimal, 107. kohal alustanud treener Kristo Kauküla õpilane säilitas sama positsiooni ka veebruaris. Märtsis, mil rahvusvahelisi võistlusi koroonaviiruse leviku tõttu praktiliselt enam ei toimunud, loovutas 14-aastane Nurga neli ning aprillis veel kuus kohta ja on praegu 117. positsioonil.

Paremuselt järgmised Eesti lauatennisistid on maailma edetabelis kolmanda saja teises pooles: narvalane Arina Litvinova paikneb 268. ja tema kaaslinlane Kristina Vassiljeva 286. kohal. Reitingutabeli tipus troonib Egiptuse esindaja Hana Goda, kes on esikohta enda valduses hoidnud aasta algusest.

Euroopa omavanuste edetabelis oli Raili Nurga senine kõrgeim edetabelikoht veebruaris 48. Märtsis vahetas rakverlane selle 56. koha vastu. Edetabelit uuendatakse iga kuu viimasel nädalal, Euroopa esinumbri positsiooni hoiab praegu poolakas Anna Brzyska.

Seotud lood
21.04.2020 23.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto