Aasta suurpere konkursile saab esitada kandidaate 

Mullu valiti aasta suurpereks perekond Soon. FOTO: Meeli Küttim

Tänasest saab esitada aasta suurpere konkursile kandidaate. Kandidaate on võimalik esitada Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) kodulehel 13. maini.

Nelja või enama lapsega perekondadele ehk suurperedele mõeldud konkurss on loodud eesmärgiga tunnustada Eestimaa suurperekondi.  "Välja antava stipendiumiga toetame suurpere liikmete jätkuvat teadmiste omandamist, oskuste arendamist ning loomingulist tegevust, et tuua neid ühiskonnale eeskujuks," sõnas MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

Üheteistkümnendat korda välja antavale aasta suurpere tiitlile oodatakse kandideerima perekondasid, kes hoiavad ja väärtustavad oma perekonnaliikmete ainulaadsust ning eripära. "Kandideerida võiksid kõik need perekonnad, kus vanemad püüdlevad iseenda unistuste täitumise poole, kus panustatakse laste heaolusse ja arengusse, ollakse tegusad ja toimekad ning eeskujuks teistelegi," ütles Õunap.

Traditsioonilist suurperepäeva, mis on toimunud 15 korda, tänavu eriolukorra tõttu korraldada ei saa, kuid aunimetus ja stipendium summas 7000 eurot antakse üle 24. mail eetrisse jõudvas saates "Hommik Anuga".

Kandidaate aasta suurpere tiitlile võivad esitada kõik Eesti inimesed – pereliikmete töökaaslased, pereliikmed, peretuttavad ja sõbrad, täites selleks Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel www.lasterikkad.ee vastava vormi.

Eesti Lasterikaste Perede Liit on loodud 1996. aastal eesmärgiga toetada lasterikkaid peresid Eestis. Organisatsiooni kuulub 19 ühendust, kes koondavad enda alla perekonnad, kus lapsi on kasvamas neli ja enam. 

Seotud lood
22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto