Sisukord
Arvamus
Postimees

Töökohtade tugioksjon – kas tõhus leevendus kasvavale töötusele?

4 min lugemist
Aarne Leisalu. FOTO: Maarius Suviste/Lõuna-Eesti Postimees

Eriolukorrast tingitud maakonna ettevõtete tellimuste vähenemise ja ka ettevõtete tegevuse seiskumise tõttu on alanud, ja paraku kipub jätkuma, töötajate koondamine ning töötuse kasv maakonnas. Erilise löögi all on Viru-Nigula vald, kus Kunda Nordic Tsemendi ärimudeli muutusest tingitud suur ning partnerettevõtetele üle kanduv töötajate koondamine toob kaasa piirkonna pikaajalised sotsiaalsed probleemid. Ühiskonnal, kohalikul võimul ja töötukassal tuleb kinni maksta sotsiaalse mullistumise järelmid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Samas ei saa ettevõtjatele töötajate koondamist kuidagi ette heita – ettevõtja teeb, ja peabki tegema, otsused ärilisest otstarbekusest lähtudes, arvestades ärikeskkonna oletatavaid muutusi. Ja ega avalikul sektoril polegi muud teha kui ettevõtjaid kuulata ja tugida, olukorrast õppida ja luua ettevõtluse jaoks soodsamat ärikeskkonda.

Riigi harmooniliseks ja jätkusuutlikuks arenguks on vajalik regionaalselt tasakaalustatud riik. Paraku jooksevad maapiirkonnad ja väiksemad linnad elanikest tühjaks eelkõige just konkurentsivõimelise töötasuga töökohtade puuduse tõttu.

22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto