Noor mees katkestas kriminaaljoobes naisterahva sõidu (2)

Toomas Herm
Copy
Tähelepanelik kodanik aitas politseil peatada roolijoodiku.
Tähelepanelik kodanik aitas politseil peatada roolijoodiku. Foto: Vladislav Musakko

Eile õhtul kella 19.40 ajal helistas 35-aastane mees politseisse ja teatas, et ta on kinni pidanud joobe kahtlusega juhi, kes varasemalt tema ees sõiduautoga Mazda väga aeglaselt ning vingerdades sõitis. 

Teataja rääkis, et sõitis Mazdale järgi ligikaudu viis minutit, mil sõiduki roolis olnud naine peatus Vinni alevikus Tiigi tänaval. Ka 35-aastane mees katkestas sõidu ning läks tema ees liikunud sõiduauto juhi juurde, kus tundis kohe tugevat vägijoogi lehka. Teataja võttis purjakil sohvri autovõtmed enda kätte hoiule, ei lasknud alkoholi pruukinud 63-aastasel naisel sündmuskohalt põgeneda ja jäi politseid ootama. Kohale saabunud politseipatrull tuvastas naisel kriminaalse joobe ning ta kõrvaldati juhtimiselt.

"Mul on hea meel, et üha rohkem on mitmeid kodanikke, kes peavad oluliseks liiklusturvalisust ega pea paljuks teavitada politseid, kui näevad joobekahtlusega juhti liiklemas," rääkis Rakvere politseijaoskonna patrullitalituse juht Tauno Lempu. "Antud juhul politseid mitte ainult ei teavitatud kahtlase sõidustiiliga juhist, vaid tal takistati ka edasi liikumast. Loomulikult tuleb joobes inimese takistamise puhul hinnata ka seda, et sellise tegevusega ei pandaks ohtu iseenda tervist.  Mida rohkem on kogukonnas inimesi, kes taunivad joobes juhtimist, seda väiksem on tõenäosus, et alkoholi tarvitanuna sõidukit juhtima asutakse." 

Selle aasta aprillis on maakonnas mootorsõiduki juhtimiselt kõrvaldatud 21 joobes juhti.

Tagasi üles