P, 29.01.2023

Skaudid korraldasid enneolematu virtuaalmatka

Jete Eevald
, ajakirjanik
Skaudid korraldasid enneolematu virtuaalmatka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
 Eesti Skautide Ühing korraldas eriolukorra tingimustes kõigile skautidele ja skautlikust matkast huvitatutele virtuaalse matkaürituse. Foto on illustreeriv.
 Eesti Skautide Ühing korraldas eriolukorra tingimustes kõigile skautidele ja skautlikust matkast huvitatutele virtuaalse matkaürituse. Foto on illustreeriv. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Laupäeval, 25.aprillil, korraldas Eesti Skautide Ühing kõigile skautidele ja skautlikust matkast huvitatutele ainulaadse matkaürituse, kus iga osaleja sai ise valida matkaraja, arvestades täna kehtivate eriolukorra reeglitega.

Kokku tuli osalejaid mitmesaja väikese matkaseltskonna jagu üle kogu Eesti. Teadaolevalt osales matkal ka Austraalias alaliselt elavaid nutimatkahuvilisi ja seega sai Eesti skautide nutimatkast ka omamoodi rahvusvaheline üritus.

Traditsiooniliselt on igal aastal Jüripäeva paiku toimunud mitmesaja osalejaga skautide nädalalõpulaager mõnes kaunis Eesti paigas, olles kevad-suvise välitegevushooaja avaürituseks. Seekord pani aga koroonaviirusest tingitud eriolukord skautide nutikuse ja loomingulisuse tõeliselt proovile. Koostöös Seiklusfirma 360 Kraadi valmis nutitelefonipõhine rakendus, mille abil said kõik matkata endale sobivas kohas - metsas, 2+2 reeglist kinni pidades, oma koduaias või isegi oma toas, ütles Skautide e-Jüripäeva peakorraldaja Sigrid Kuuse.

Lisaks skautidele endile said tänu nutilahendusele kaasata matkale ka kõiki teisi huvilisi. Matka läbiti nii jalgsi, jalgratastel ja üksikutel juhtudel osaliselt ka autoga. Matka juurde kuulus ka väike heategu ning nii toodi metsast, matkaradadelt endaga kaasa ka sinna laokile jäänud prahti.

Matkal kasutusel olev nutirakendus luges GPS põhiselt matkaja poolt läbitud distantsi ja andis matkajale sõltuvalt valitud rajast vahvaid ja õpetlikke ülesandeid. 6-10 aastastel oli matkadistantsiks 5 kilomeetrit ja ülesanded ilmusid iga 500 meetri tagant. 11- aastaste ja vanemate rada oli 10 kilomeetri pikkune ja ülesanded ilmusid iga 750 meetri tagant. Tagasiside kohaselt läbis suur hulk matkal osalejaid ka lisakilomeetreid, et päikselisest päevast igati rõõmu tunda.

Laupäeva õhtul toimub ka põnev veebi-lõkkeõhtu, kus tehakse matka kokkuvõte ja jagatakse matka parimatele auhindu.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni. Skaute on maailmas kokku üle 50 miljoni ja tegemist on maailma suurima noorte liikumisega. Püha Jüri on skautide kaitsepühakuks ja seetõttu on just Jüripäev üheks oluliseks kevadiseks skautide tähtpäevaks üle maailma.

Märksõnad
Tagasi üles