T, 30.05.2023

Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks saab toetust

Katrin Uuspõld
Facebook Twitter
Comments
Alates maist saavad hakata riigilt toetust taotlema ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks või elamule omapuhasti ja reoveemahuti paigaldamiseks ka need eraisikud, kes elavad alla 2000 tarbijaga reoveekogumisalal.
Alates maist saavad hakata riigilt toetust taotlema ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks või elamule omapuhasti ja reoveemahuti paigaldamiseks ka need eraisikud, kes elavad alla 2000 tarbijaga reoveekogumisalal. Foto: Elmo Riig

Alates maist saavad hakata riigilt toetust taotlema ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks või elamule omapuhasti ja reoveemahuti paigaldamiseks ka need eraisikud, kes elavad alla 2000 tarbijaga reoveekogumisaladel.

"Meie huvi on, et reovesi saaks kokku kogutud ja puhastatud nii nagu vaja ning keskkonda ega põhjavett ei reostataks. Seepärast soovime, et ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitujaid oleks võimalikult palju," selgitas keskkonnaminister Rene Kokk.

Kaks aastat tagasi töötas keskkonnaministeerium välja lahenduse, mis aitas eraisikutel liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga üle 2000 tarbijaga reoveekogumisaladel. Nüüdsest laieneb toetus ka alla 2000 tarbijaga reoveekogumisalade elanikele.

Taotlus tuleb esitada keskkonnainvesteeringute keskusele hiljemalt 2023. aasta jaanuaris või kuni taotlusvooru eelarve täitumiseni. Taotlemise tähtaeg pikeneb ka neile, kelle majapidamine asub üle 2000 tarbijaga reoveekogumisalal.

Seda, kas toetust on võimalik taotleda, saab kontrollida keskkonnainvesteeringute keskuse kodulehelt.

Toetust saab taotleda reoveekogumisaladel elamu ühendamiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga või kogumismahuti rajamiseks, elamule omapuhasti rajamiseks või ümberehitamiseks. Toetuse osakaal on 66 protsenti standardiseeritud ühikuhinnast ja jääb vahemikku 1132–3792 eurot.

Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks jagatakse toetust Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest ühtekokku 17 miljonit eurot, millest praeguseks on rahastusotsusega kaetud ligikaudu 8 miljonit eurot ehk üle 2700 taotluse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles