Sisukord
Uudised
Paberleht

Soojatootja kahtlustab Tapa valda kuriteokavatsuses

4 min lugemist
N.R. Energy OÜ-l on Tapal kolm katlamaja, lisaks kuulub neile umbes veerand linna soojustorudest. FOTO: Ain Liiva

Esmaspäeval said Tapa vallavolinikud kirja, milles seisab, et kui nad hääletavad Tapa vallale kuuluvate soojustorude rendileandmise poolt, sooritavad kuriteo, mille eest võidakse nad ka isiklikult vastutusele võtta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nii Tapa vallajuhid kui ka volikogu liikmed on sõnatud. “Jälgisin volikogu istungi ajal inimeste ilmeid. Paljud staažikadki liikmed olid pehmelt öeldes hämmingus, sest oma praktikas pole nad sellist ähvardust veel kogenud,” rääkis Tapa vallavanem Riho Tell.

Tapa vald on saanud endale tõsise vastase – soojatootja N.R. Energy OÜ. Avalikest allikatest leitud andmed kinnitavad, et nimetatud firma on seotud vähemalt 20 kohtuvaidlusega, millest osa on võidetud, osa kaotatud. Muu hulgas on N.R. Energy kohut käinud mitme omavalitsusega, näiteks Mulgi vald maksis lõpuks N.R. Energyle 30 000 eurot, et see Abja-Paluojalt ära läheks ning katlamaja ja soojustorustiku vallale tagasi annaks. Samasugune kohtulembus on täheldatav N.R. Energy omaniku Nikolai Reismani teise ettevõtte OÜ Select Service puhul. Reisman on end N.R. Energy juhatusest taandanud.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto