Prügimäest saab asjalik lasketiir

Jete Eevald
, ajakirjanik
Copy
Varangu külas paiknev välilasketiir areneb kohalike entusiastide eestvedamisel mühinal ja samas käivad treeningudki. Suvel toob suurem võistlus harjutamisele loodetavasti vaheldust.
Varangu külas paiknev välilasketiir areneb kohalike entusiastide eestvedamisel mühinal ja samas käivad treeningudki. Suvel toob suurem võistlus harjutamisele loodetavasti vaheldust. Foto: Vladislav Musakko

Haljala vallas Varangu külas kerkib MTÜ Haljala Jahisport eestvedamisel tasapisi laskepaik. Endise prügimäe asukohas on asjahuvilised juba paar aastat laskmist harjutamas käinud. Tänavu suvel ollakse aga Eesti meistrivõistluste etapi korraldajad.

MTÜ Haljala Jahisport liige ja lasketiiru eestvedaja Kristo Lipp sõnas, et politsei- ja piirivalveametiga kooskõlastatult saab põhimõtteliselt iga kodanik endale põllu peale paar aparaati (kettaheitja, mis lennutab sihtmärgiks olevaid pigikettaid – toim.) paigutada ja sellega tiiru tekitada, kuid maakonnas sellises mahus alalisi laskepaiku rohkem ei eksisteeri.

Eelmisel kevadel löödi tänu PRIA LEADER-meetme toetusele endisel prügimäel kopp maasse ja praeguseks on pilt paljulubav. Kristo Lipu sõnul on teha veel palju, kuid aastaga on areng olnud suur. Tänavu suvel esimesest korda Eesti meistrivõistluste etappi korraldava Haljala lasketiiru alale on planeeritud neli haavlilaskerada. “Eks me kogume selleks vaikselt jõudu ja üritame väiksel maaalal kõiki asju paralleelselt teha,” ütles Lipp.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles