Algab hommikune virgutusballett võhikutele

Rahvusooper Estonia solist Heidi Kopti.

FOTO: Rünno Lahesoo

Eesti Rahvusballett kutsub hommikuti kodus balletti harjutama ja alustab täna virgutavate balletihommikute videosarjaga.

Virgutusballett võhikutele hakkab toimuma kolmel päeval nädalas.  Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kell 9.30 näitavad rahvusballeti juht, tantsijad ja repetiitorid Rahvusooper Estonia Facebooki lehel huvilistele balletiharjutusi ja tutvustavad balleti alustõdesid.

"Tants hoiab ihu ja hinge noorena," ütleb Eesti Rahvusballeti juht Linnar Looris. Ta lisab, et Estonia balletihommikud on sobilikud kodustes tingimustes järele tegemiseks ja pakuvad liikumisrõõmu ka balletikaugele inimesele.

Eesti Rahvusballeti tantsijad aitavad inimestel reipalt alustada tööpäeva kodukontoris ja mujal. Sellele lisaks annavad balletihommikud publikule võimaluse omal nahal järele proovida, mida ballett kui üks keerulisemaid tantsukunsti vorme endast kujutab, ja seda ka vaatajana paremini mõista.

Hommikused balletivideod jäävad Estonia Facebooki lehel järele vaadatavaks. Seega on balletihuvilistel võimalik oma tantsutehnikat lihvida ka hiljem, kuni ükskord on võimalik jälle teatrisse päris balletietendusi vaatama tulla.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles