Sisukord
Kultuur
Paberleht

Teatrid päästavad teatrit

1 min lugemist
Tartu Uus Teater veab koos Rakvere teatriga veebilavastust "Aktsioon: Eesti teatri päästmine". FOTO: Tartu Uus Teater

Tartu Uus Teater ja Rakvere Teater korraldavad veebiürituse "Aktsioon: Eesti teatri päästmine".

Otseülekandena toimuv "Aktsioon: Eesti teatri päästmine", mida korraldajad nimetavad följetoniks ühes osas, leiab aset ainult üks kord, ilma järelvaatamiseta.

Näidendi "Aktsioon: Eesti teatri päästmine" autorid on Piret Jaaks, Urmas Vadi, Mart Aas ja Ott Kilusk, kes ühel septembrikuu päeval 2019, kui räägiti veel teatri üleproduktsioonist, kirjutasid Draama festivalil lühinäidendi düstoopilisest õhtust, kui kõikide teatrite uksed on ootamatult suletud. Sel päeval koguneb Pärnus Endla teatri eest neli inimest, kes otsustavad head kriisi mitte raisku lasta ning Eesti teatri uuesti luua. Alustades ideaalsest näitlejast.

Nüüd, kus teatrid on tõepoolest suletud ja elu pole enam endine, on teatritel hea võimalus see koosloomises sündinud tekst koos, aga ülimalt turvaliselt, lugemisteatrina ette kanda.

Loo esitavad Tartu Uue Teatri, Endla, Ugala, Rakvere teatri, Vanemuise, Tallinna linnateatri, Vene teatri, Kanuti Gildi SAALi, STLi, VAT teatri, Piip ja Tuut teatri ja e⁻lektroni ühendatud jõud. Lavastuse koordinaator on Ivar Põllu. Rakvere teatri näitlejatest osaleb Jaune Kimmel, lisaks isikuid tehnilise poole pealt.

Otseülekanne Pärnust, Viljandist, Tartust, Rakverest ja Tallinnast on vaadatav  reedel, 8. mail kell 19 elektron.live platvormi kaudu. 

Seotud lood
05.05.2020 07.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto