P, 29.01.2023

Kolm väärt nippi, mille abil madratsi eluiga võimalikult kaua pikendada

Kodu.postimees.ee
Kolm väärt nippi, mille abil madratsi eluiga võimalikult kaua pikendada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Madratsil on oma eluiga.
Madratsil on oma eluiga. Foto: Meelis Meilbaum

Madratsi elueaks loetakse keskmiselt kümme aastat. Et magamisalune kogu selle aja oma ergonoomilised omadused säilitaks, tasub kolm soovitust kindlasti kõrva taha panna.

Aastate jooksul koguneb madratsisse tohutul hulgal tolmulesti, surnud naharakke ja baktereid. Selleks et tagada madratsi võimalikult pikk eluiga, tasub sellelt tolmu võtta vähemalt korra kuus.

Voodipesu vahetades kiputakse alatihti kiirustama: puhas pesu pannakse peale, andmata madratsile aega tuulduda. Madratsi võib rahumeeli mõneks tunniks katteta jätta. Võimaluse korral võiks madratsi iga paari kuu tagant ka välja päikese kätte viia. Kui isiklik aed, terrass või rõdu puudub, on mõttekas jätta madrats lihtsalt mõnda valgusküllasesse kohta, soovitab styleathome.com. Päikesekiired on desinfitseeriva toimega ning toimivad suurepäraselt ka läbi aknaklaasi.

Madratsikate mängib olulist rolli madratsi värskuse ja puhtuse säilitamisel. Madratsikatte hooldus ja pesu on samuti oluliselt lihtsam kui tervet madratsit puhastama hakata.

Märksõnad
Tagasi üles