Sisukord
Uudised
Postimees

Kolm väärt nippi, mille abil madratsi eluiga võimalikult kaua pikendada

1 min lugemist
Madratsil on oma eluiga. FOTO: Meelis Meilbaum

Madratsi elueaks loetakse keskmiselt kümme aastat. Et magamisalune kogu selle aja oma ergonoomilised omadused säilitaks, tasub kolm soovitust kindlasti kõrva taha panna.

Aastate jooksul koguneb madratsisse tohutul hulgal tolmulesti, surnud naharakke ja baktereid. Selleks et tagada madratsi võimalikult pikk eluiga, tasub sellelt tolmu võtta vähemalt korra kuus.

Voodipesu vahetades kiputakse alatihti kiirustama: puhas pesu pannakse peale, andmata madratsile aega tuulduda. Madratsi võib rahumeeli mõneks tunniks katteta jätta. Võimaluse korral võiks madratsi iga paari kuu tagant ka välja päikese kätte viia. Kui isiklik aed, terrass või rõdu puudub, on mõttekas jätta madrats lihtsalt mõnda valgusküllasesse kohta, soovitab styleathome.com. Päikesekiired on desinfitseeriva toimega ning toimivad suurepäraselt ka läbi aknaklaasi.

Madratsikate mängib olulist rolli madratsi värskuse ja puhtuse säilitamisel. Madratsikatte hooldus ja pesu on samuti oluliselt lihtsam kui tervet madratsit puhastama hakata.

Seotud lood
06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto