T, 30.05.2023

PPA ja Merko allkirjastasid piiriehituse lepingu

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Facebook Twitter
Comments
Piiriehituse lepingul on allkirjad all.
Piiriehituse lepingul on allkirjad all. Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Eile allkirjastasid politsei- ja piirivalveamet (PPA), AS Merko Ehitus Eesti ja AS GRK Infra kagupiiri taristu esimese etapi ehitustööde lepingu.

PPA peadirektor Elmar Vaher sõnas, et politsei- ja piirivalveamet on üle viie aasta valmistanud ette maismaapiiri ehituse programmi, arvestades Eesti ja teiste EL-i riikide piirivalve parimat kogemust ning nüüdisaegset arusaama piiriturvalisuse tagamisest. “Piiri puhastamise, tähistamise ja projekteerimise kõrval on ehitustööde lepingu sõlmimine tähtis vahefiniš, jõudmaks reaalse ehitustegevuse peatse alguse, suurema piiriturvalisuse ja Eesti julgeoleku suunas,” märkis Vaher.

AS-i Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov ütles, et kagupiiri taristu valmimine eeldab ülitäpset planeerimist nii tulemuse kui ka tööprotsessi mõttes.

“Piirialaga kaasnevad erisused, pinnaseolud ja ligipääsude vähesus töömaale muudavad projekti väljakutsuvaks, aga seda innustavam on Eestile niivõrd olulist rajatist ehitada,” sõnas Volkov.

Kagupiiri taristu esimese etapi ehitustööd kulgevad 23,5 kilomeetri pikkusel kitsal piirilõigul Võrumaal alates Eesti, Läti, Venemaa kolmikpunktist kuni Luhamaa piiripunktist 3,5 kilomeetrit põhja pool asuva Tserebi küla Vanigõjärve lõunakaldani. Praeguse prognoosi kohaselt kulub 23,5 kilomeetrile piiritaristu ehitamiseks hinnanguliselt kuni kolm aastat ja ligi 20 miljonit eurot.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles