Kohtumajas leevendatakse kehtestatud reegleid

Toomas Herm
Copy
Rakvere kohtumajas naastakse pärast eriolukorra lõppu tavapärase töökorralduse juurde järk-järgult.
Rakvere kohtumajas naastakse pärast eriolukorra lõppu tavapärase töökorralduse juurde järk-järgult. Foto: Meelis Meilbaum

Eriolukorra ajaks kehtestatud reegleid Viru maakohtus, sealhulgas Rakvere kohtumajas, leevendatakse. Maakohtu esimehe abi Maili Õunaaed ütles, et tavapärase töökorralduse juurde naastakse järk-järgult.

"Ka pärast eriolukorra lõppemist arvestame vabariigi valitsuse, terviseameti ja justiitsvaldkonna üldiste juhiste ning soovitustega," sõnas ta. Samuti soovitab maakohus korraldada võimalikult palju istungeid osaliselt või täielikult virtuaalistungitena, et vähendada saalis viibivate inimeste arvu. "Kohtumajades peetavate istungite korraldamisel väldime paljude kohtuistungite planeerimist ühele ajale," jätkas Õunaaed. Ka valitakse kohtusaale istungil osalejate arvu järgi, et tagada 2+2-nõude täitmist.

Maakohtu töötajatel, kelle ametiülesanded seda võimaldavad, soovitatakse jätkata kasvõi osaliselt kaugtööd. "Õigusemõistmine toimib korrapäraselt edasi ning eriolukorra lõppedes on kohtumajad ja kantseleid kodanikele avatud tavapärastel aegadel, nagu see oli enne eriolukorda," sõnas Rakvere kohtumaja juht Tiit Kullerkupp.

Tagasi üles