Koroonaviiruse uuring jätkub kolmanda lainega

Tartu ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda.

FOTO: Erakogu

Tartu ülikooli koroonaviiruse uuringu kolmas laine selgitab välja piirangute leevendamise mõju.

Reedel, 22. mail algab Tartu ülikooli korraldatud koroonaviiruse levimuse uuringu kolmas laine, mille käigus saavad uuringus osalemise kutse 3100 täisealist eestimaalast. Seekordse laine eesmärk on hinnata eriolukorra piirangute leevendamise mõju viiruse levikule.

Terviseameti andmed näitavad, et Eestis lisandub endiselt iga päev uusi koroonaviirusesse nakatunuid ning nende seas on ka asümptomaatilisi inimesi, kes on enese teadmata viiruse edasikandjad.

Koroonaviiruse seireuuringu juhi, Tartu ülikooli peremeditsiini professori Ruth Kalda sõnul tuleb viiruse levimust rahvastikus endiselt jälgida, kuna piirangute leevendamise järel võivad inimesed käituda ettevaatamatult ning seada sellega ohtu väga paljusid. "Kui viirus pääseb taas levima, ei pruugi järgnevaid leevendusmeetmeid tulla. Levimusuuring annab meile võimaluse märgata varakult võimalikku uut puhangut," rääkis Kalda.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes juhuvalimisse sattunud inimesed saavad uuringufirmalt Emor kas elektronposti või SMS-i teel uuringus osalemise kutse. Osalemine on kõigile kutse saajatele vabatahtlik ning küsitlusele vastamiseks ja sellele järgnevaks testimiseks on aega viis päeva. Seejärel esitab Tartu ülikool uuringu tulemused vabariigi valitsusele.

Koroonaviiruse levimuse uuringu kohta leiab täpsema info Taru ülikooli kodulehelt.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles