Sisukord
Uudised
Postimees

Üha enam lapsi käib jälle lasteaias

1 min lugemist
Eriolukorra lõppedes on ka lasteaedades rohkem lapsi. FOTO: Meelis Meilbaum

Tapa lasteaia Pisipõnn juhataja Tea Välk ütles, et kui eriolukorra alguses toodi lasteaeda kümme last, siis selle lõpus oli kohal juba kuuskümmend ning sel nädalal on laste arv kahekordistunud: 130 last 205-st on taas lasteaias ehk kõik rühmad on avatud ja igas kümme-üksteist last.

“Viimastel päevadel on helistanud ka mõned lapsevanemad, kes ütlesid, et nad oma last lasteaeda ei too, aga on nüüd ümber mõelnud,” märkis Välk. “Elu hakkab jälle normaalsuse suunas liikuma. Suvel avame liit­rühmad.”

Rakvere linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Vilja Messer ütles, et linna lasteaedade täituvus on sel nädalal umbes kolmandik. “See on suhteliselt ootuspärane, võib juhtuda, et järgmisel nädalal tuleb lapsi veel juurde, oleme selleks valmis. Vanemad, kel võimalik, hoiavad lapsi veel kodus, kuid paljud on pidanud kodukontoritest tööle tagasi minema,” rääkis Messer.

Viru-Nigula valla lasteaia Kelluke direktor Tatjana Vallaste ütles, et nii Kunda, Aseri kui ka Viru-Nigula majas on kõik rühmad avatud. “Eriolukorra algul käis Kunda lasteaias 160 lapsest kohal kolm-neli, lõpus paarkümmend. Sel nädalal on kohal 46,” nimetas ta.

Seotud lood
21.05.2020 23.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto